Valhala
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Affiliates
Valhala free forum
 
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Religije Eninoka
ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 EmptyFri Mar 02, 2018 4:04 pm by Putujuci Djindas

» Uslužno farbam sve vrste minijatura!!!!
ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 EmptyTue Jul 05, 2016 9:55 am by Jocinetu

» KMK 2015, 7. in 8. November. Slovenia - 9 Age
ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 EmptyWed Oct 28, 2015 8:24 pm by finaglista

» Izvori Magije potrebno
ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 EmptyThu Mar 19, 2015 3:29 am by Moff

» VI. Topor Team Tournament 2015.
ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 EmptySun Mar 15, 2015 10:32 pm by Zvijerko

» PORUDZBINE !!!
ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 EmptyWed Feb 18, 2015 9:26 pm by tpoba4

» BSG LARP slike
ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 EmptyTue Feb 17, 2015 7:05 am by Branzila143

» Epic mega battle
ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 EmptyThu Dec 11, 2014 12:21 pm by sashasuman

» IZVEŠTAJ SA DANA FANTAZIJE 2010
ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 EmptyThu Nov 27, 2014 9:21 am by harronasad

April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar


ETC 2012 - tim Srbija

+11
kgkid
Malkovian
=Charok=
Iskusinjo
Jogurt
igor_pancevo
severian
Brain Damage
Floigl
Maxa
Largo
15 posters

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  TheMarko Fri Jun 01, 2012 7:51 pm

Ne znam za Owena Farmera, ali ostale imperijalne liste su iz stare knjige . . .
TheMarko
TheMarko
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 114
Join date : 2010-03-31
Age : 43
Location : Altdorf, pobogu

Character sheet
Name: Albrecht Hahnemann
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  Jogurt Sat Jun 02, 2012 1:34 pm

E bezveze. Ja skinuo sa neta sa stranice nekog teamskog turnira koji su bili slicni ETCu. Nisam gledao datum.
Jogurt
Jogurt
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-03-08

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  Largo Mon Jun 04, 2012 10:43 am

U subotu je odigrano par partija za trening:
Otprilike rezultati - ako grešim ispravite me

Mladen : Andrija 15:5
Maxa : Nikola 20:0
Kiwi : Dragomir 13:7 ili 12 : 8


Last edited by Largo on Mon Jun 18, 2012 2:54 pm; edited 1 time in total
Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  Iskusinjo Mon Jun 04, 2012 11:09 am

Mladen : Andrija 17:3
Iskusinjo
Iskusinjo
Guster bez repa
Guster bez repa

Posts : 205
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Blooden the Bloody
Race: Orc
Gender: Male

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  TheMarko Mon Jun 04, 2012 11:15 pm

Ljudi kakva je situacija, ko ide a ko ne ide . . . Ja bih bio zainteresovan da putujem sa vama kao posetilac ili rezerva ako nemate pametniji naziv, a ako idete kolima, imate i pouzdanog vozaca koji ne mora da "igra sutra ujutru umoran od voznje" . . . Wink
TheMarko
TheMarko
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 114
Join date : 2010-03-31
Age : 43
Location : Altdorf, pobogu

Character sheet
Name: Albrecht Hahnemann
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  Largo Tue Jun 05, 2012 12:25 pm

Smeštaj je rezervisan za 10 ljudi tako da svakako imamo mesta.
Možeš da budeš rezerva za Nikolu - on igra imperiju.
Ili ako imaš eku drugu armiju javi pa da te ubacimo tamo kao rezervu
Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  TheMarko Tue Jun 05, 2012 4:03 pm

Ma nisam ja neki igrac, narocite ne tog "evropskog" kalibra, mada imam iskustva sa medjunarodnim turnirima, i turnirima van zemlje . . . Wink Igram, da, imperiju, i naravno da ako Nikola na bilo koji nacin zakaze, mogu da uskocim da mrdam njegove figurice, ali ne ocekujte preveliki uspeh - za one koji ne umeju da citaju izmedju redova - bolje nadjite bolju zamenu . . . Wink . . .

Primarno sam zainteresovan da budem posmatrac . . . i sofer . . . Wink
TheMarko
TheMarko
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 114
Join date : 2010-03-31
Age : 43
Location : Altdorf, pobogu

Character sheet
Name: Albrecht Hahnemann
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  Largo Mon Jun 11, 2012 5:01 pm

CCC Marko,

Tvoj odgovr je tipa - kad bi pitali čoveka u bordelu - sa čim da ga ponude? A on neka hvala ja bi samo da gledam Smile
Nema frke. kao što rekoh ima mesta u sobama.
Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  Largo Mon Jun 18, 2012 2:53 pm

Pozdrav,

Molim da se rezultati trening mečeva postavljaju na forumu da možemo da vidimo ko je igrao sa kim i kako je prolazio.

Dopuđa : Sven - 20:0
Dopuđa : Sven - 20:0
Dopuđa : Kiwi - 0:20
Dopuđa : Kiwi - 8:12

Maxa : Nikola - 20:0
Maxa : Kiwi -

Mladen : Andrija - 17:3

Nikola : Andrija -

Svenson : Andrija -
Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  Largo Mon Jun 18, 2012 3:04 pm

Do kraja Treninga treba da se odigraju sledeći mečevi:

Nikola : Mladen
Nikola : Dopuđa
Nikola : Sven

Maxa : Vlada
Maxa : Mladen

Sven : Mladen
Sven : Kiwi - odigrano
Sven : Vlada

Andrija : Kiwi - odigrano
Andrija : Vlada

Vlada : Kiwi - odigrano
Vlada : Dopuđa

Mladen : Dopuđa
Mladen : Vlada

Dopuđa : Tomb king
Dopuđa : Floigl
Dopuđa : Ogre kingdom - Maxo ovo mislim da ti i mlađa treba da sastavite listu pa da odigramo

Floigl : Mladen
Floigl : Svenson
Floigl : Tomb king
Floigl : kiwi - odigrano

Darko : (ne znam sa čim raspolaže kragujevac od armija)
Ali mislim da je bitno da se kao patuljak se spremi protiv armija kao što su VC / toomb king /


Last edited by Largo on Mon Jun 18, 2012 5:08 pm; edited 2 times in total
Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  Jogurt Mon Jun 18, 2012 3:48 pm

Za sada sve moje odigrane partije:

Kiwi-Mladja: 15-5. Sa njegovom light listom on sada ima prednost koju tada nije imao. Bila bi drugaciji rezultat da on vodi tu agresivnu light coucil listu.

Kiwi-Dragomir: 20-0, 12-8.

Kiwi-Vlada: Ja mislim 13-7 ili 16-4 ako je secanje dobro... Zeleo bi ponovo igrati ako si raspolozen.

Kiwi-Sven: 20-0 Ako zelis re-match javi.

Kiwi-Floigl 5-15. Svaka cast. Opasan je storm banner. Ako mi dajes priliku za re-match javi.

Kiwi-Andrija: 10-10. Dobra partija sa puno preokreta. Moramo jos jednom odigrati. Dve liste namenjene za draw su to i postigli.

Kiwi-Maxa: 12-8, 10-10.
Jogurt
Jogurt
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-03-08

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  Jogurt Mon Jun 18, 2012 4:32 pm

A za Darka ako smem da kazem jedan predlog a to je da TK imaju dosta shooterske liste i monster liste i da ako se spremi protiv njih da ti je 5+ ward bolji nego fear i terror jer imas veliki ld i sa re-rollom. Onda mozes da igras i protiv nekih drugih armija kao imperijalci i haos dwarfovi i ogrovi ako se tako desi.
-Takodje pazi ako igras protiv haos dwarfa jer imaju dobar save protiv flaming. Jednice su 4+ save a velike stvari i 2+. Tako da mozda je dobra ideja da se koncentrises na stvari koje nemaju regen. Dark elfovi ako nose hydru... Skaven ako nose Hellpita... VC imaju regen ali njih mladja pokriva i mozda jos neko. Haos dwarfovi i Ogrovi su nam, po meni, najveci problem a patuljci mogu da igraju protiv obe te liste.
Jogurt
Jogurt
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-03-08

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  Largo Mon Jun 18, 2012 5:07 pm

Meni Ogrovi nisu problem.
Ili mislim ali treba da odigram protiv neke pakosne ogre liste da vidim kako ide. Imam samo jednog maga i mogu da namestim tako da njihov mistcast me ne boli.
Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  kgkid Mon Jun 18, 2012 9:30 pm

Jogurt wrote:A za Darka ako smem da kazem jedan predlog a to je da TK imaju dosta shooterske liste i monster liste i da ako se spremi protiv njih da ti je 5+ ward bolji nego fear i terror jer imas veliki ld i sa re-rollom. Onda mozes da igras i protiv nekih drugih armija kao imperijalci i haos dwarfovi i ogrovi ako se tako desi.
-Takodje pazi ako igras protiv haos dwarfa jer imaju dobar save protiv flaming. Jednice su 4+ save a velike stvari i 2+. Tako da mozda je dobra ideja da se koncentrises na stvari koje nemaju regen. Dark elfovi ako nose hydru... Skaven ako nose Hellpita... VC imaju regen ali njih mladja pokriva i mozda jos neko. Haos dwarfovi i Ogrovi su nam, po meni, najveci problem a patuljci mogu da igraju protiv obe te liste.

I ja to mislim. Generalno problem za testiranje Fear&Terror su sledece stvari:

1. Vampirski kombo (Heroj + Zastava u jedinici) koji trazi testiranje na 3 kockice uz rerol uspesnih
2. Demoni i drugi koji traze testiranje na umanjeni Ld

Patuljci su slabi protiv ogrova, pre svega zbog malog broja napada i otpotnosti OK armije na patuljacko pucanje. Iznenadilo me je koliko su ih uparivali na turiniru 6 nacija! Iako sam ja imao realtivnog uspeha do sada, ne mogu da se pohvalim da je to proizvod moje armije, ili mog talenta i kvaliteta, vec vise neiskustva protivnika. Vise pucanja (na komad) moze da ih vise zaboli od 4 masine. Testiracu jos nekoliko stvari u tom smislu, i prilagoditi se koliko god je moguce.

TK slabo poznajem, ali pretpostavljam da mogu da protiv njih igram bez problema, pre svega zbog solidnog pucanja, pristojnog Ld i dovoljnog broja napada u CC. Zvuci logicno, obraticu vise paznje na tu armiju i njihove liste.

Chaos Dwarf mi je ocajan par. Pored cinjenice da ih slabo poznajem (kao i svi), njihove trupe i masine po kvalitetu pariraju ili prevazilaze moje, a pritom su jeftinije. Samim tim, math-hammer u startu ide na njihovu stranu. Opet, ako nema druge, ce se bijemo. Mislim da njima mogu da prave probleme armije koje prave probleme i meni. Ako se ocekuje da ih sretnemo u vecem broju (Ogri su sigurica, ima ih skoro svaka ekipa) trebalo bi da se razmotri ko i kako moze da im dolija (OK, Skaven, Demoni, WoC, HE?).

Nova lista radi besprekorno za sada, ali ukoliko treba da se objedini VC sa TK i OK, mozda je bolje da se preradi malo ona moja standardna... Istestiracu ja to jos... nadam se da proba listu protiv gustera pre odlaska na more, mozda jos jednom protiv VC...

Pozdrav! Very Happy
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  Jogurt Mon Jun 18, 2012 11:59 pm

Patuljci su slabi protiv ogrova, pre svega zbog malog broja napada i otpotnosti OK armije na patuljacko pucanje. Iznenadilo me je koliko su ih uparivali na turiniru 6 nacija! Iako sam ja imao realtivnog uspeha do sada, ne mogu da se pohvalim da je to proizvod moje armije, ili mog talenta i kvaliteta, vec vise neiskustva protivnika. Vise pucanja (na komad) moze da ih vise zaboli od 4 masine. Testiracu jos nekoliko stvari u tom smislu, i prilagoditi se koliko god je moguce.
Interesantno. Jeste a rezultati su kao izmedju ko je pobednik izmedju njih... Severni irski patuljak izgubio 20-0 od ogrova ali on je bio los igrac i lose rezultate je imao, ovako su patuljci ok prosli. Ja sam mislio da dwarfovi imaju prednost zbog veliku kolicinu pucanja i machine da skinu neke druge vece stvari ako su prisutni. Ti naravno znas bolje.

Chaos Dwarf mi je ocajan par. Pored cinjenice da ih slabo poznajem (kao i svi), njihove trupe i masine po kvalitetu pariraju ili prevazilaze moje, a pritom su jeftinije. Samim tim, math-hammer u startu ide na njihovu stranu. Opet, ako nema druge, ce se bijemo. Mislim da njima mogu da prave probleme armije koje prave probleme i meni. Ako se ocekuje da ih sretnemo u vecem broju (Ogri su sigurica, ima ih skoro svaka ekipa) trebalo bi da se razmotri ko i kako moze da im dolija (OK, Skaven, Demoni, WoC, HE?).
Ja kad sam igrao WoC uvek sam se plasio Ogrova, realno su sada bolji u kombatu... Skaveni su interesantan match up koji neki tvrde svasta a HE ja mislim su im najbolji counter. Ja isto mislim da ce se cesto pojavljivati u timovima.

Kako mislis chaos dwarfove da counteremo i sa kakvom armijom? Realno niko ih nesto ne poznaje pa samo predpostavljamo ali mogli bi neki plan akcije da napravimo pa da vidimo.


1. Vampirski kombo (Heroj + Zastava u jedinici) koji trazi testiranje na 3 kockice uz rerol uspesnih
2. Demoni i drugi koji traze testiranje na umanjeni Ld

Ako je vampir lord na konju u busu mozda onda neki drugi protivnik protiv takve liste. Jer ce se ta demonska zastava cesto koristiti, nevidim je cesto, pitaj maxu on zna demonske liste?
Jogurt
Jogurt
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-03-08

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  Largo Tue Jun 19, 2012 2:19 pm

Andrija - kada možemo da odigramo revanš - promenio sam listu totalno pa bi da je probam.
Marjane - treba sa tobom da probam listu - mislim da mi je kompatabilna ali za svaki slučaj
Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  Floigl Wed Jun 20, 2012 12:20 am

javim ti se ovih dana, malo sam u haosu sada sa ispitima, pa ne mogu bas da postignem sve
Floigl
Floigl
Admin
Admin

Posts : 214
Join date : 2010-03-22
Age : 36
Location : Petrowaradin

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  Largo Wed Jun 20, 2012 12:44 pm

Ok ondak od nedelje - nisam tu za Vikend
Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  TheMarko Wed Jun 20, 2012 6:39 pm

Pazi sad, pristajem da budem rezerva, ali mi bar pošaljite imperijalnu listu koja ide, bar da probam. Mogu možda da guram i nešto drugo ako baš zapne.
TheMarko
TheMarko
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 114
Join date : 2010-03-31
Age : 43
Location : Altdorf, pobogu

Character sheet
Name: Albrecht Hahnemann
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  Largo Fri Jun 22, 2012 2:48 pm

Kako se bliži prijava tima i listi molim Vas da mi se preko PM jave ljudi koji će sigurno ići na ETC.
Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  Largo Fri Jun 22, 2012 4:48 pm

ukupno će ETC koštati:
1. 40€ upad na etc
2. 36€ smeštaj
3. 40€ minimum za hranu
4. 80 - 100 € put
Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  teclis Sun Jun 24, 2012 5:12 pm

kgkid wrote:
TK slabo poznajem, ali pretpostavljam da mogu da protiv njih igram bez problema, pre svega zbog solidnog pucanja, pristojnog Ld i dovoljnog broja napada u CC. Zvuci logicno, obraticu vise paznje na tu armiju i njihove liste.

Posto sam vec sa Iskusinjom prozborio par stvari vezane za TK, ajde da svakom igracu dam neki savet Smile . Prvo darko, tj. tuljci protiv pustinjskih kraljeva:
- Casket of Souls jednostavno jede kroz vormashine, iako imas jak Ld. Problem kolko tolko resen - jednostavno im ostavi razmaka 6" da ne dozvolis da prelazi zrak smrti sa jedne na drugu masinu (a prelazi na 3+ na svaku jedinicu u 6").
- Stalkeri. Da oni bash bash vole patuljke. Elem, TK ce gledati da Stalkerima gadja tvoju elite pesadiju. Svaki Stalker napada sa artiljerijskom kockom S1 i uzima tvoju inicijativu za toughness, bez armor sejvova. Sto znaci da te ranjava na 5+ i odnosi dosta tuljaka svakim pucanjem (ima ih 3 u jedinici). Tu ti ne mogu pomoci oko suocavanja sa njima posto oni jednostavno samo iskoce iz peska i prze...
- Warsphinx je zivotinja koja grize kroz bilo koju pesadiju (cak moze da onaj template attack ima KB, a samim tim i gardisti dobijaju KB na 5+). Cak i great weapon horda ti nece pomoci jer je jelte T8. To je AKO prezivi da dodje do tebe. Cuvaj se magije koja dodaje napad - jer tad ovi na howdahu imaju 8A KB, to moze da odnese bilo kog tvog karaktera. I na kraju, ako imas patuljacku hordu cuvaj se sfinginog flame templatea S4.
- Necrosphinx je superiska protiv patuljaka. Samo zato sto ima M10, tj. leti pa ima vece sanse da stigne do tebe/tvojih mashina/anvila od warsphinxa.
- Tomb Guard horda sa halebardama. Hmm da ovo je takodje bolno za patuljke. 30 napada WS5/6 S5 sa rrolom to hit i KB. A sto je najcrnje udaraju pre tebe jer su I3 (sto se ne moze reci za grave guardu sa great weaponima). Ako protivnik ima tomb guardu imace ih max 30, zbog onog ETC limita u poenima.
- Necroknights. Teska konjica tumb kingovska sa jakim as na 3+. Nije ni priblizno jaka kao Mournfangzi ili Demigrifi. Znaci najslabija od sve Monstrous Cavalry brace Smile. Ako znas sta da radis sa Mournfangovima - znaces i sa nekroniggetsima.
- Skorpije retko ko uzima. Imas sanse da ih ocukas jer ne mogu da jurisaju kad iskacu iz peska. Ja vodim uvek dve, uz onu cuvenu foru parkiram skorpiju izmedju tvoje 2 vormashine od koje je jedna top. Top ne moze da me gadja jer ima rizik da pogodi svoju vormashinu, a ova druga mashina ako je gradz trower ni ona ne moze da me gadja. Ako je bolt thrower imam sanse da prezivim, ako je ono cudo sto puca artiljerijsku kocku onda nemam sanse. I koristim priliku da ti udjem u range i sa svim ostalim sto imam iznapredujem u taj 24" range pa onda ostatak armije moze da se prisunja i sa movement magijom.
- Carrioni ovi momci prashe = 9A WS3 S4 svaka jedinica. Skirmisheri su pa imas manje sanse da ih pogodis samostrelima/cime god. I ono najbolje od svega obnavljaju se magijom D3+1 = sto znaci minimum jedan carrion se hiluje (jer svaki ima 2 rane).

^ to ti je sve od onoga sto moze da se koristi protiv patuljaka. Tu imas i one dzinove i Hierotitana koji je must have. Moj ti je savet da prvo skines tog Titana jer ne samo sto cini magicnu fazu nesnosnom (cak i sa tvojim bonusima na dispel kocke/dispelovanje) nego i moze ozbiljno da ugrozi tvoje trupe svojim tanderstompom kako se bude odvijala partija (S6 vs T4 tuljci).

Naravno masine drzis na ivici table da te strelci ne bi ochukali. Ne znam kolko je pametno da top/grudge postavis u cosku table kako bi bio van rangea casketa. To procenis u zavisnosti od toga da li igra MSU (puno jedinica kocija i puno jedinica carriona) kao ja, ili kocije stavlja u jednu jedinicu ne bi li dobio taj uzasni "+1S" koji nicemu ne sluzi jer ti ove kocije u drugom redu niti imaju supporting napade niti impact hitove - samo bleje da daju taj red i +1S. A sto je najcrnje dosta ljudi ovako igra sa jedinicom od 6-7 kocija.

Ako nema Carrione, tj ako umesto Carriona ulogu redirectora preuzimaju Light Horsemeni tu nemas problema. Tvoji posadnici ih pojedu za dorucak jer su to jelte kosturi sa sejvom na 6+. Oni tu nesto skautuju i glupiraju se, al i sami znaju da ti ne mogu nista Twisted Evil

I onda dolazimo do TK magija. Moj savet je da gadjas uvek te konstrakte, jer ovi ostali (carrioni, kocije) se mogu nahilovati lako. +D3 PD od casketa & +D3 na casting od Hierotitana cini njihovu magic fazu veoma jakom. Magije su prve 4 augment - vrv ce prioritet imati movement/5+ ward posto TK zeli doci do tebe u punom izdanju. Heks -D3S/-D3T je stvarno game changing spell. Onaj vorteks ne verujem da ce koristiti mnogo protiv tuljaka.

Gledaj ne znam kako Very Happy da skines tog Hierophanta. Pitaj iskusinja sta se desava sa TK kad nemaju hijerofanta - em nemaju te kljucne bafove em se raspaduju sirom table.

ako nadjem jos nesto editovacu poruku Smile
teclis
teclis
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-02-04
Age : 32
Location : Novi Beograd

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  teclis Sun Jun 24, 2012 6:29 pm

Evo jedan zanimljiv batrep Ogres vs Chaos Dwarfs. Iz klipova se vidi kolko su ubojite te njihove mashine. A jos lik nema K'dai Destroyera u listi. Doduse po ETCu se Kdai destroyer racuna kao warmachine.
Chaos Dwarfs vs Ogres bluetablepainting

Ako sam u pravu, to je Chaos Dwarf armija iz 'tamurkhan - the throne of chaos' . Ja sam je skinuo preko torrenta, kome treba nek mi salje PM. Ono sto mi je specijalno zanimljivo je to da njihove puske su im halebarde sto znaci S5 haos patuljak sa as 4+ sejvom i hejtredom. doduse ta jedinica od 10 fajerglejvova kosta oko 180pts.

A ono sto mi je privuklo paznju jeste da mozes da imas 3 jedinice od 25 blanderbusa. to je u teoriji 225 hitaca svaki krug bez long range penaltija i bez penaltija na 'shooting at the charging enemy' sa rrollom to wound Twisted Evil . Pa kad ih chargujes oni isto tako pucaju po tebi, a u prsa u prsa su ajronbrejkeri sa hejtredom. I jos onaj bajic od BSBa ima T6, 2+ rrollable AS i perry na 6+ . Mir mir mir biser je sir xD

Mogucnost da heroju - kastelanu uzmes 75pts opreme, a pritom su stubborn po difoltu znaci da 2 takva heroja u 2 jedinice i nema im ravne.

Elem, ja mislim da ce vecina igraca samo imati obicne patuljke - obicne kao ajronbrejkere sa stitom i gromrilom Rolling Eyes . Tolko o njihovom koru. Mozda i jedna horda od 30 patuljaka sa great weaponima. 30A S6 hejtred ho ho ho alien A ostalo neke mashinice, neka jeftina 2+ as kentaur konjica i Kdai Distroyaaa.
teclis
teclis
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-02-04
Age : 32
Location : Novi Beograd

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  Jogurt Mon Jun 25, 2012 11:09 am

Ili gadjas heirophanta po glavi i nadas se da ce on dobiti 1. Sa 4 machine po potezu mogucnost keca je dosta veliki.
Jogurt
Jogurt
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-03-08

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  Largo Mon Jun 25, 2012 2:15 pm

Ok ako je tako Darka skidamo protiv TK. Ako treba ići ću ja sa Bretoncima protiv njega.
Imam 3+ Vs protiv magije u jednoj jedinici vitezova i 2+ u drugoj.

Darko šta ti misliš:
1. Vs O&G
2. Vs HE
3. Vs DE
4. Vs VC
5. Vs EMP
6. Vs Beastmen
7. Skaven
Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC 2012 - tim Srbija - Page 4 Empty Re: ETC 2012 - tim Srbija

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum