Valhala
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Similar topics
    Affiliates
    Valhala free forum
     
    Search
     
     

    Display results as :
     


    Rechercher Advanced Search

    Latest topics
    » Religije Eninoka
    Tamo gde beskrajna tuga obitava EmptyFri Mar 02, 2018 4:04 pm by Putujuci Djindas

    » Uslužno farbam sve vrste minijatura!!!!
    Tamo gde beskrajna tuga obitava EmptyTue Jul 05, 2016 9:55 am by Jocinetu

    » KMK 2015, 7. in 8. November. Slovenia - 9 Age
    Tamo gde beskrajna tuga obitava EmptyWed Oct 28, 2015 8:24 pm by finaglista

    » Izvori Magije potrebno
    Tamo gde beskrajna tuga obitava EmptyThu Mar 19, 2015 3:29 am by Moff

    » VI. Topor Team Tournament 2015.
    Tamo gde beskrajna tuga obitava EmptySun Mar 15, 2015 10:32 pm by Zvijerko

    » PORUDZBINE !!!
    Tamo gde beskrajna tuga obitava EmptyWed Feb 18, 2015 9:26 pm by tpoba4

    » BSG LARP slike
    Tamo gde beskrajna tuga obitava EmptyTue Feb 17, 2015 7:05 am by Branzila143

    » Epic mega battle
    Tamo gde beskrajna tuga obitava EmptyThu Dec 11, 2014 12:21 pm by sashasuman

    » IZVEŠTAJ SA DANA FANTAZIJE 2010
    Tamo gde beskrajna tuga obitava EmptyThu Nov 27, 2014 9:21 am by harronasad

    April 2024
    MonTueWedThuFriSatSun
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    2930     

    Calendar Calendar


    Tamo gde beskrajna tuga obitava

    +2
    тајнисвет
    Zmajoubica
    6 posters

    Go down

    Tamo gde beskrajna tuga obitava Empty Tamo gde beskrajna tuga obitava

    Post  Zmajoubica Fri Feb 11, 2011 12:58 am



    Gde jeze i more žive
    Gde se strah rađa
    Gde snovi u plaču umiru
    Gde tuga beskrajna obitava
    Dom je patnje i bola
    U Tmini.



    Kako je sve krenulo, ne sećam se. Pre nekih godinu dana rodila se ideja koja se vremenom oblikovala i tako malo po malo ja sam pravio igru kakvu sam želeo da igram.
    U većini igra svi igrači se bore oko istog cilja i najspretniji pobeđuje ostale. Postoje i one u kojima tim igrača igra i pobeđuje drugi tim. Manje je onih u kojima svi igrači igraju protiv igre i svi pobeđuju ili svi gube. Moja igra je na samom početku zamišljena tako, svi igrači, sarađujući međusobno, trude se da pobede surovu igru. A onda sam se pitao, moraju li baš da sarađuju? Moraju li svi da je pobede? Što igrači ne bi sarađivali, ubeđeni da više njih može zajedno da pobedi ali svesni da im igra neće dozvoliti da je svi pobede.
    Pravi ambijet za to bila je neka mračna kuća u kojoj bi ih dočekao Jigsaw (lik iz filma Saw). Inspiraciju su mi dali i filmovi Cube i Wedlock. Na kraju je to ispao Tminodvor, mesto iz priča koje sam nekada pisao.

    Ukratko, igrači su zatočenici lavirinta zvanog Tminodvor. O Tminodvoru tele pričaju različite stvari. Neke kažu da je to bio dom svih Mračnjaka a druge da je bio poligon za obuku Crnih Oštrica. U potrazi za kristalima i kapijom, istražujući odaje i skrivene prolaze igrači će nailaziti na razne predmete ali i na stvorenja koja obitavaju u Tminodvoru. Izloženi konstantnim opasnostima i moralnim izborima (dal da naudim sebi ili saigraču?) koje im Tminodar nameće oni traže izlaz iz ovog zaboravljenog sveta. Da li će se udržiti sa saigračima ili samostalno tražiti svetlost dana, da li će se žrtvovati zbog drugoga ili će u sudenjem času izdati saigrače neka su od pitanja koja nameće Tmoinodvor. Pobednika može biti više ali nikada svi neće napustiti Tminodvor. Zapravo, verovatno ga neće napustiti niko.

    Mehanika je zamišljena ovako.
    Igra se odvija na pločicama, svaka pločica je zapravo odaja (tamnica) lavirinta. Igrači troše žetone da bi se kretali kroz odaje, istraživali nove ili se lečini (zapravo prehranjivali malim četvoronožnim žiteljama tamnica rofl hamster ). Mogu se i tući međusobno ali to baš nije preporučljivo. Istraživanjem lavirinta igrač pokreće neki događaj koji se uglavnom svodi na - naudi sebi, saigraču kojeg najmanje voliš ili svima. Takođe igrač može naići na razne žitelje tog mesta, zvane Mračnjake, što će se retko kad završiti dobro po igrača. Tu je i Tmina, koja će im uzimati razum pri svakom dodiru sa njom i koja posle izvesnog vremena (kada se izvuče poslednja pločica) guta lavirint i polako igru privodi kraju.

    Igra je prilično kompleksna. Imam preko 100 različitih događaja i 30tak akcija na kartama ali kada se one nauče ne bi trebalo da bude naručito komplikovana. Ovde ću polako zainteresovane uvoditi u svet i mehaniku Tminodara pa uskoro, kada napravim sve potrebne komponente, ko bude želeo moći će i da je testira.


    Nestaje sve što svet krasi
    nebeska vatra polako se gasi
    dok stari zamak u marak pada
    topi se polako njihova nada
    iz mračnih dubina čuju se krici
    sve glasniji su povici
    krvi su žedni kurjaci.



    P.S. Tema je trebalo da se zove Tminodovor ali sam je u zadnjem momentu promenio, ovako je daleko zvučnije. Radni naziv igre je još uvek Tminodvor. Very Happy
    Zmajoubica
    Zmajoubica
    Guster bez repa
    Guster bez repa

    Posts : 221
    Join date : 2010-03-19

    Back to top Go down

    Tamo gde beskrajna tuga obitava Empty Re: Tamo gde beskrajna tuga obitava

    Post  тајнисвет Fri Feb 11, 2011 1:21 am

    Ја сам купљен. Где да се пријавим за тест?
    Прича ме је одушевила. Имаш ли још прича о Тминодвору и наравно да ли је све то твоја замисао? Ако јесте, звучи одлично, свака част, желим чути више...
    тајнисвет
    тајнисвет
    Стефан Башић
    Стефан Башић

    Posts : 575
    Join date : 2010-03-15
    Age : 38
    Location : Нови Сад, Србија

    http://tajnisvet.com

    Back to top Go down

    Tamo gde beskrajna tuga obitava Empty Napred nasi

    Post  Hrabrivitez Fri Feb 11, 2011 10:41 am

    Svaka cast Ciro, samo napred, jedva cekam da probamo.
    Hrabrivitez
    Hrabrivitez
    Jaje od Azdaje
    Jaje od Azdaje

    Posts : 96
    Join date : 2010-03-18

    Character sheet
    Name: Enter name
    Race: Human
    Gender:

    Back to top Go down

    Tamo gde beskrajna tuga obitava Empty Re: Tamo gde beskrajna tuga obitava

    Post  starkiller Fri Feb 11, 2011 2:31 pm

    aman brate kolko si ti ovo pisao svkaka ti dala
    xDD
    al pises je sam se posle prvog pasusa smorio xDD
    starkiller
    starkiller
    Jaje od Azdaje (Levo)
    Jaje od Azdaje (Levo)

    Posts : 34
    Join date : 2011-01-06
    Age : 27

    Back to top Go down

    Tamo gde beskrajna tuga obitava Empty Re: Tamo gde beskrajna tuga obitava

    Post  Zmajoubica Fri Feb 11, 2011 4:45 pm

    Izražavanjem želje da je probaš prijavio si se za testiranje Stefane. Smile
    Tminodor je samo deo poveće priče koju sam jednom počeo da pišem. Igru sam počeo da pravim ne bi li mi vratila želju da se vratim Prirodaji i nastavim da pripovedam o njoj. To mi je cilj na duže staze. U ovoj temi za sada ću samo pisati o Mračnjacima koje igrači mogu sresti u Tminodvoru, s osvrtom na neke priče. Za same priče još je rano. (priča koja se usmeno pripoveda u Prirodaji se inače zove tela Wink).

    Vratimo se sada igri.

    Ono što mislim da nije viđeno u drugim igrama jesu karakteristike igrača.
    Svakog igrača odlikuje snaga, svest i volja.
    Snaga predstavlja igračevo fizičko zdravlje. Ono se gubi ranjavanjem ili primanjem šetete, gubitkom razuma kada igrač usled ludila sebi nanosi bol ili jednostavno umaranjem kada gubitkom snage plaća cenu nekog događaja. Kada izgubi svu snagu igrač umire i eliminisan je iz igre.
    Svest ili svesnost predstavlja igračevo metalno zdravlje koje narušavaju strahovi i gubitak razuma. Pokretanje nekog događaja takođe može da igraču uzme svest (jednostavno pažnja mu tada slabi). Ako igrač izgubi svu svesnost on ne umire već je samo malo više skrenuo i eliminisan je iz igre.
    Volja ili duh je energija koja nas pokreće da delamo. Igrači je gube kada im je nanesena šteta ili kada ih obuzme strah. Takođe za pokretanje nekog određenog događaja treba se potrošiti izvesna volja. Igrač koji ima najveću volju određivaće redosled igranja poteza igrača a onaj koji je ima najmanju dobiće jedan žeton delanja manje.
    Tu je i slava koja neće imati većeg udela u igri ali postoji kao jedan od mogućih (ali ne popularnih) načina pobede.
    Zato izopačenost (koju bi mogao nazvati i predrasudama) čini bitan faktor u igri. Čineći nedela igrači se izopačavaju, kvare. Ukoliko neko pretera postaće marioneta Tminodarivača i igra će ga automatski pobediti i eliminisati.

    Da vas ne zamaram previše, završiću ovde. Smile
    Zmajoubica
    Zmajoubica
    Guster bez repa
    Guster bez repa

    Posts : 221
    Join date : 2010-03-19

    Back to top Go down

    Tamo gde beskrajna tuga obitava Empty Re: Tamo gde beskrajna tuga obitava

    Post  profa Sat Feb 12, 2011 1:27 am

    Gorane dok ja svoje cudo ne zavrsim imaj me u vidu Wink
    profa
    profa
    Jaje od Azdaje (Levo)
    Jaje od Azdaje (Levo)

    Posts : 21
    Join date : 2011-01-24

    Back to top Go down

    Tamo gde beskrajna tuga obitava Empty Re: Tamo gde beskrajna tuga obitava

    Post  Zmajoubica Mon Feb 14, 2011 9:45 pm

    Uz spomenute pločice bitne komponenta igre su karte i predmeti.

    KARTE

    U Tminodvoru postoji 4 različita špila karata. Imamo karte Tminodarivača, karte Oblikovatelja (ili skraćeno Oba), karte Mračnjaka i karte borbe.


    Karte Tminodarivača predstavljaju Tminodarivačeve komande. One uzrokuju promene u lavirintu, iniciraju susret igrača sa Rušiocem, Obmanom ili drugim Mračnjakom, i na razne načine komplikuju igračima boravak u Tminodvoru. Kada više igrača ima najveću volju karta Tminodarivača određuje redosled igranja poteza igrača. Karta pokazuje i doba dana koje ima uticaj na razne aspekte igre.

    Sve karte Oblikovatelja sadrže događaj i 2 akcije. Događaji kao što im samo ime kaže predstavljaju neko dešavanje u lavirintu. Većinom uzrokuju negativne posledice ali ima i onih koji će koristiti igračima. Događaji se automatski odigraju nakon što igrač istraži lavirint, nakon što je izvukao i postavio pločicu igrač vuče kartu i besplatno razrešava događaj koji je vukao. Događaji se mogu igrati i iz ruke kada igrač plati cenu odigravanja (pokretanja) događaja.
    Akcije se uvek igraju iz ruke i uvek su besplatne. Razlikuju se po boji, zelene (mogu da se igraju samo u svom potezu), žute (igraju se bilo kada) i smeđe (igraju se kada dođe do borbe). Iako na svakoj karti oba postoje dve akcije igrač uvek može da odigra samo jednu.

    Karte Mračnjaka predstavlaju žitelje i posetioce Tminodara. Osobe koje mi nazivamo ratnicima u Prirodaji zovu Rušiocima. Oni će željni borbe uvek prvi napasti igrača dok će ostali Mračnjaci na drugačiji način pokušati da ga iskoriste. Tu su i bestelesni entiteti zvani Obmane koji će igračima uzimati razum ili im uterivati strah u kosti.

    Karte borbe se koriste samo kada do borbe dođe. Svako oružije (predmeti na koje igrači nalaze) daje drugačije borbene karte. Karta borbe predstavlja udarac koji nanosi ranu, štetu ili promašuje. Neki predmeti daju i kartu borbe koja blokira udarac.


    PREDMETI

    Igrač može da nosi maksimalno 5 predmeta. Dva u rukama i tri u inventaru. Predmeti se nalaze u 2 gomile. U crvenoj se nalaze predmeti koje igrači zbog svoje veličine ne mogu kriti od drugih igrača, oni u igri uvek stoje otkriveni. U zelenoj gomili su sitnij premeti, koji se ne pokazuju saigračima ako se ne koriste. Najbitniji predmeti su kristali bez kojih igrači ne mogu aktivirati Odajokapiju koja je jedini izlaz iz Tminodvora.
    Zmajoubica
    Zmajoubica
    Guster bez repa
    Guster bez repa

    Posts : 221
    Join date : 2010-03-19

    Back to top Go down

    Tamo gde beskrajna tuga obitava Empty Re: Tamo gde beskrajna tuga obitava

    Post  profa Wed Feb 23, 2011 3:51 am

    Hm moram priznati da sam probao ovu igricu i nazalost zbog nedostatka vremena nisam prisustvovao bas do kraja partije

    Ali me je bas dobro krenulo Very Happy

    Prvi utisak je podeljen. Ovo je probna verzija moglo bi se slobodno reci TEST verzija i verujem da ce se jos malo doterati pravilnik, malo ubrzati igra i bice to pun pogodak. PA...... ja ne odustajem tako lako ima da je i zavrsim vremenom Very Happy Tj sledecom prilikom.
    profa
    profa
    Jaje od Azdaje (Levo)
    Jaje od Azdaje (Levo)

    Posts : 21
    Join date : 2011-01-24

    Back to top Go down

    Tamo gde beskrajna tuga obitava Empty Re: Tamo gde beskrajna tuga obitava

    Post  тајнисвет Wed Feb 23, 2011 9:58 am

    Ћира обећао да ће звати... Ћиро, када може да се проба поново?
    тајнисвет
    тајнисвет
    Стефан Башић
    Стефан Башић

    Posts : 575
    Join date : 2010-03-15
    Age : 38
    Location : Нови Сад, Србија

    http://tajnisvet.com

    Back to top Go down

    Tamo gde beskrajna tuga obitava Empty Re: Tamo gde beskrajna tuga obitava

    Post  Omneo Wed Feb 23, 2011 2:38 pm

    Da i ja iznesem neka svoja misljenja, posto sam i ja ucestvovao u prvom testiranju igre, a i u drugom gde smo skoro stigli do samoga kraja (pakleno teskog kraja Twisted Evil). Igra je zanimljiva, svi aspekti su dobro ukomponovani iako ih ima mnogo. Takodje igru prati i prica (uvek dobrodoslo u ovakvoj vrsti igre), sto je zaista izvanredno. Naravno ovo sve pricam za test verziju, ali da bi igra poprimila svoj konacan izgled mora se to bar jos nekoliko puta istestirati, sa razlicitim ljudima i razlicitim brojem igraca.
    Profa i ja uputili smo par konstruktivnih kritika deda (sto se mene tice uglavnom o duzini igre, njenoj prilagodljivosti razlicitom broju igraca, i naravno ultra teskim uslovima za pobedu same igre - bar kad se igra u dvoje affraid ).
    Nadam se jos vecem broju testiranja i to sa vise igraca, a i konacnoj verziji (koja samo sto nije - prijavljujte se za preorder Very Happy )
    Omneo
    Omneo
    Jaje od Azdaje (Desno)

    Posts : 67
    Join date : 2010-03-15
    Age : 36

    Back to top Go down

    Tamo gde beskrajna tuga obitava Empty Re: Tamo gde beskrajna tuga obitava

    Post  Zmajoubica Wed Feb 23, 2011 3:46 pm

    Planirao sam u prošlu subotu da je završim i donesem u klub ali nisam uspeo pa su je Bojan i Profa probali kod mene. U klubu je to bilo nemoguće pošto su mi beleške još uvek nesređene i sve su na kompijuteru. Tada sam insistirao da je igraju dva igrača dok će igranje većeg broja biti u klubu. Nadam se uskoro, čim sredim pravila, napišem i odštampam osobine predmeta, karakteristike odaja i napravim pomoćnu tablu za brojanje. Za sada je testiranje moguće samo u mom stanu, pa ako želiš možeš doći do mene Stefane da je probaš pre javnog testiranja.


    A sada malo više o onima koji vas mogu presresti dok lutate Tminodvorom.

    Zverobrazi – Neki kažu da ih je Tmina izopačila, dok drugi veruju da je zveroljude stvorio bolestan um Tminodarivača. Rasa koja je izgubila čovečnost. Brđani ih nazivaju Nezasitim jer ih pokreće velika glad. Zatvoreni su jame u kojima su im jedina hrana neposlušni podanici i neprijatelji Tmine koji u njima završe. Iz jama ih Mračni vade pred svoje pohode. Nezasite privlači miris sveže krvi. U stanju su da je namirišu miljama. Dovoljno je da jedna Tiha prekolje seljaka neposredno pre napada i tako namami Zverobraze u selo. Venama Mračnih teče ganja, krv im je zatrovana i ne privalači nezasite.

    Krvolok – krvoločni zverljudi o kojima tele različito pričaju.

    Kada oko tebe je Tmina
    i urlik jeziv čuješ
    brzo umiranje poželi
    jer korak od rasparčavanja
    samo jedan te deli.


    Kažu da ih je Užasnik doveo iz dalekih Zemalja i da su bili prvi Rušioci. Tminosekač je mnoge posekao pre dolaska Jutra. Ako i dalje obitavaju u Prirodaji, broj im je neznatan.
    U Tminodvoru obitava poslednji krvolok. Usamljen je i njegova volja je slaba ali i dalje je strašan Rušioc. Ako ga sretneš po danu neće te ni pogledati ali u po noći sigurno je najgori mogući protivnik.

    Kurjaci Noći– Kada je Beskraj sasečen, Tmina je ispunila Priroradaju. Iz Tmine su došle Zveri i Obmane. Među onima koji su se borili protiv zveri bila je grupa Prira koja se oblačila u kože svojih mrtvih neprijatelja. Veruje se da su od njih nastali Kurjaci noći. Kurjacima se nazivaju Mračnjaci koji nose krzna životinja. Zabavlja ih igranje sa brojno nadjačanim protivnikom i ponižavanje zarobljenika. Kao rušioci nisu opaki protivnici, pogotovo kada nisu u čoporu. Vole noć i po danu su znatno neefikasniji.
    Borbenom plesu najvičniji su krvavi kurjaci, najvernije sluge Tminodarivača i Užasnika. Krzna su im crvena, obojena krvlju svojih neprijatelja. Oni predvode razna plemena kurjaka koja ne poznaju rasnu podelu već samo različite vidove izopačenja i želju za uništavanjem. Potpuna su suprotnost drugim Kurjacima i posebna priča za sebe. Smatraju sebe odabranima, poštuju Užasnika kao ni jedna drugi Mračnjaci. Ne muče svoje robove i ne iživljavaju se nad njima već ih prinose na žrtvenik. Nadaju se da će krv žrtva vratiti njihovog gospodara u Tminodvor.

    Crna deca. Nije slučajno što su brđani svoju decu u sumrak zatvarali u kuće i što su se prema svakom strancu odnosili kao prema najvećem neprijatelju. Njihova deca su nestajala.
    O Crnoj deci ispričane su mnoge priče ali ovde nije mesto ni jednoj. Spomenućemo samo da ih ima mnogo. Neka će se pretvarati da su žrtve ne bi li vas namamila u zamku a druga će bez imalo straha jurišati na vas. U tu drugu grupu spadaju Kurjačići. Najluđa od sve dece, odenuta u krzna, sa tankim oštricama ona se u grupama prikradaju plenu. Potom uz graju nasrću na neprijatelja, obaraju ga, grizu i bodu dog ga sasvim ne umlate i tako poluživog ne odvuku u jazbinu gde ga čeka agonija.
    Zmajoubica
    Zmajoubica
    Guster bez repa
    Guster bez repa

    Posts : 221
    Join date : 2010-03-19

    Back to top Go down

    Tamo gde beskrajna tuga obitava Empty Re: Tamo gde beskrajna tuga obitava

    Post  Zmajoubica Fri Mar 04, 2011 4:20 pm

    Verovatno u subotu donosim Tminu u klub. Do tada još malo o onima o kojima se ne priča i o onima o kojima nisam pričao.

    Jeze – obmane koje borave, i čuvaju sećanja, na mestima u kojima su se dogodili stravični zločini.

    Krvave mališane Mračni ne smatraju, svojom Crnom decom. Deca koja pokažu strah završavaju kod Kasapina da ovi čine s njima šta im je volja. Ne zna im se broj jer se plaše svakoga i skrivaju se po najmračnijim mestima tminodara na kojima samo Jeze obitavaju. Ako izađu iz svog skrovišta biće to zato jer moraju da izvrše naredbu svog gospodara kasapina. Znaju šta ih čeka ako je odbiju. Nećeš ih se uplašiti već ćeš biti tužan prizorom koji vidiš. Ako u nekom otkriješ trunku razuma shvatićeš da te je on možda napao svojom voljom i da smrt ponekad ume da bude milosrdija od života.

    Osmehnute (ili pravilnije One-koje-se-smeše). Nazivaju ih i Izabranima. Retko kojoj deci Mračnjaci posvećuju toliko pažnje koliko ih imaju Izabrane. Ove lepotice, Vrhocrnica * , lično, od malena uči veštinama spletkarenja i zavođenja. Potom kada stasaju šalje ih u misiju među druge narode. Cilj osmehnute je da strpljivo stiče poverenje svoje nove braće, da bi pototom dosegla veliku vlast i dovela još jedan narod pod Tminu. Njinom osmehu i opojnim rečima zaista je teško odleti. U prilog tome kaže i stara izreka „Rušioci bitke vode a Osmehnute ratove dobijaju.“

    * Vrhovnica, Kraljica noći, Kraljica kučki, Tminovoljena su druga imena pod kojima je poznata vladarka Obitavališta mračnih

    Lovci sumraka – najmlađe armije Mračnjaka. Brđani ih ironično nazivaju Mračnom braćom jer ih čine ratnici iz planinskih plemena. Razlikuju se po rušilačkom umeću: Krvavorođeni, Sekači i Rušiočeva sekira koja ih predvodi.

    Ripi – Jedan od najvećih Užasnikovih neuspeha jesu Ripi. Pokušaj izopačenja Prira iz Trešnjodola završio se poražavajuće. Umeto da osećaju žeđ za krvi Ripi ludački žude za sokom od Trešnje.

    Odajnica - stara, pogrbljena staraca koji održava i proučava lavirint pokušavajući da otkrije njegove tajne.

    Tihe – izopčene. Telesna straža Osmešenih i tihe ubice. Devojke čije je telo u ožiljcima od rana koje same sebi nanose kako bi naglasile svoju nakaznost i odanost lepotici koje čuvaju. Poznaju tajne otrova i njihov dodir je smrtonosan. Naučene su da govore jezikom pogleda i pokreta. Svoju vernost Tmini dokazuju činom tišine kada se u svečanoj ceremoniji obavezuju na ćutanje i same sebi zašivaju usta. Tada postaju Neme. Pričalo se da je taj obred nekad bio mnogo čudovišniji ali su te priče izbledele.

    Tminodarivači -vladaju raznim tajnama u Tminodvorovima. Znaju i tajnu treće Kapije. Ali o njima nećemo mnogo reci jer tele kažu da samo spomen njihovog imena može da privuče njihovu pažnju. Tele ih nazivaju ’Onim o kojima se ćuti’. Veruju se da su prve Neme zbog njih počele da zašivaju sebi usta, da su te hrabre gardiskinje sebi vadile oči da ne bi gledale Užasnikove sinove i odsecale uši da ne bi slušale njihovu pesmu. Svoj užas od kog su satkani ne pokazuju svakom. Danas ih je nemoguće sresti. Svoj glas i nepevanu pesmu koje u vidu obamana šalju svetu mnogi čuju ali je mali broj onih koji su je svesni.
    Zmajoubica
    Zmajoubica
    Guster bez repa
    Guster bez repa

    Posts : 221
    Join date : 2010-03-19

    Back to top Go down

    Tamo gde beskrajna tuga obitava Empty Re: Tamo gde beskrajna tuga obitava

    Post  Sponsored content


    Sponsored content


    Back to top Go down

    Back to top

    - Similar topics

     
    Permissions in this forum:
    You cannot reply to topics in this forum