Valhala
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Affiliates
Valhala free forum
 
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Religije Eninoka
Pirati svih zemalja, ujedinite se! EmptyFri Mar 02, 2018 4:04 pm by Putujuci Djindas

» Uslužno farbam sve vrste minijatura!!!!
Pirati svih zemalja, ujedinite se! EmptyTue Jul 05, 2016 9:55 am by Jocinetu

» KMK 2015, 7. in 8. November. Slovenia - 9 Age
Pirati svih zemalja, ujedinite se! EmptyWed Oct 28, 2015 8:24 pm by finaglista

» Izvori Magije potrebno
Pirati svih zemalja, ujedinite se! EmptyThu Mar 19, 2015 3:29 am by Moff

» VI. Topor Team Tournament 2015.
Pirati svih zemalja, ujedinite se! EmptySun Mar 15, 2015 10:32 pm by Zvijerko

» PORUDZBINE !!!
Pirati svih zemalja, ujedinite se! EmptyWed Feb 18, 2015 9:26 pm by tpoba4

» BSG LARP slike
Pirati svih zemalja, ujedinite se! EmptyTue Feb 17, 2015 7:05 am by Branzila143

» Epic mega battle
Pirati svih zemalja, ujedinite se! EmptyThu Dec 11, 2014 12:21 pm by sashasuman

» IZVEŠTAJ SA DANA FANTAZIJE 2010
Pirati svih zemalja, ujedinite se! EmptyThu Nov 27, 2014 9:21 am by harronasad

April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar


Pirati svih zemalja, ujedinite se!

+4
Slos
тајнисвет
Stranac
maya
8 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  maya Tue Aug 03, 2010 8:52 am

naletim malopre u Blicu na clanak pod naslovom Prvo javno predstavljanje Piratske partije Srbije pirat
maya
maya
Guster bez repa
Guster bez repa

Posts : 190
Join date : 2010-03-15

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  Stranac Tue Aug 03, 2010 1:17 pm

Pa da, ja sam oduvek verovao kako princip i pravo slobodnog protoka informacija nadglasuje pravo na intelektualnu svojinu, tj. moja je ars poetica na tom terenu sledeća:
I PAY COPYRIGHT TO NO-ONE!!! Twisted Evil
Proklete krvopije, oni bi da zarađuju kao autori, ccc. To nas dovodi jedino do komercijalnih multimedijalnih sadržaja. Radije neka ne pišu uopšte, nego neka zarađuju za život radeći nešto zapravo korisno. Wink
itd. itd. imao bi ja još da nastavim monolog na tu temu, bitno je da sam ja isto pirat pirat no program ove partije nije dovoljno progresivan za mene, tj. oni ne bi odmah ukinuli pravo na intelektualnu svojinu kao takvu...
No bar su napravili korak u pozitivnom pravcu. Živela piraterija! pir03
Stranac
Stranac
Metamorf
Metamorf

Posts : 510
Join date : 2010-03-15
Age : 36
Location : Temerin / PMF

Character sheet
Name: Mihalj
Race: Fizičar
Gender: Male

http://en.wikipedia.org/wiki/User:M%C3%A1ty%C3%A1s

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  тајнисвет Tue Aug 03, 2010 2:18 pm

Stranac wrote:...
Proklete krvopije, oni bi da zarađuju kao autori, ccc. To nas dovodi jedino do komercijalnih multimedijalnih sadržaja. Radije neka ne pišu uopšte, nego neka zarađuju za život radeći nešto zapravo korisno. Wink

Па управо зато што раде нешто друштвено корисно, желе да зараде. Реци ти мени, шта ти корисно радиш?

Stranac wrote:
itd. itd. imao bi ja još da nastavim monolog na tu temu,

У то сам уверен...


Stranac wrote: bitno je da sam ja isto pirat pirat

Свака част пирате...

Stranac wrote: no program ove partije nije dovoljno progresivan za mene,

И у ово сам сигуран, мислим да нема много ствари на овом свету које су довољно прогресивне за тебе.


Stranac wrote: tj. oni ne bi odmah ukinuli pravo na intelektualnu svojinu kao takvu...
No bar su napravili korak u pozitivnom pravcu. ...

Него то само говоре јер желе да нама истинским пиратима замажу очи?

Пошто је Михаљ кренуо дискусију, морам да напишем и ја понешто. Пиратска партија не може никада ништа да промени. Систем пиратерије који данас постоји је савршен. Систем вредности на којима овоземаљско друштво почива (КАПИТАЛИЗАМ) се базира на праву својине. Зато се ауторским правима, као једном сету права у праву својине посвећује огромна пажња. Такав систем вредности ће постојати све док капитализма буде, и ми сигурно нећемо дочекати његов пад.

Легализовати пиратерију је дакле немогуће. Сигуран сам да ће ова партија или брзо пропасти или постати подстаница неке актуелне странке на власти. Све у свему, служи зарад запослења пар људи, који би иначе радили у некој државној фирми преко везе.

Систем анонимних пиратских садржаја је засад функционалан и сврсисходан. Само да не крене хајка на тај систем.
тајнисвет
тајнисвет
Стефан Башић
Стефан Башић

Posts : 575
Join date : 2010-03-15
Age : 38
Location : Нови Сад, Србија

http://tajnisvet.com

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  Slos Tue Aug 03, 2010 2:34 pm

meni je ostalo da kazem smo lol. Laughing
ljudi nemate pojma koliko ste mi ulepsali dan sa ovom temom smejao sam se bar jedno pola sata dok me nije zabolela glava. Ja mislim da bih trebali da prebacimo ovakve teme na kojima bih mogli da se raspravljamo u Brlj sekciju zato sto su jako dobre, ju ju ju kad je rekao svaka cast pirate meni su ispale oci, joj nemogu da disem. Laughing
Slos
Slos
Metamorf
Metamorf

Posts : 505
Join date : 2010-03-16
Age : 33
Location : Novi Sad

Character sheet
Name: you know my name
Race: Non Human
Gender: Male

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  Stranac Tue Aug 03, 2010 2:56 pm

Kad si tako krenuo, onda ovako. Jeste, mi živimo u kapitalizmu (recimo), ali nije svugde u svetu tako. Ono što jeste globalno prihvaćeno jeste monetarni sistem - sve se vrti oko para. No, individua ne mora uvek da dela samo zarad novca, može da se bavi i drugim stvarima. Tu je na primer volonterstvo, što nam je podarilo porodicu operativnih sistema Linux, Wikimedia projekat, i gomilu drugih vrednih stvari. Imaš čak i ljude, autore, kojima nije stalo do monetarne koristi (na primer: http://www.sitasingstheblues.com).

Tako da ja mislim, da na duge staze, moguć je svet bez autorskih prava, bar bez onih koji prosto znače udeo od zarade autorskih dela.

I onda možete li zamisliti svet bez čisto komercijalnih filmova i serija, bez čisto komercijalne muzike?




Razz

PS.: Jesi video Zeitgeist filmove?
Stranac
Stranac
Metamorf
Metamorf

Posts : 510
Join date : 2010-03-15
Age : 36
Location : Temerin / PMF

Character sheet
Name: Mihalj
Race: Fizičar
Gender: Male

http://en.wikipedia.org/wiki/User:M%C3%A1ty%C3%A1s

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  тајнисвет Tue Aug 03, 2010 3:27 pm

Мислим да не капираш довољно добро о чему се овде ради.
Погрешно изводиш закључак. Мораш прво кренути од система. Систем вредности одређује да је својина неприкосновена. Зато када одеш у радњу не можеш узети ствар са полице и само је појести или изаћи. Мораш да је платиш како не би имао за последицу да крадеш. Крађа се према друштвеним мерилима (законима) кажњава.

Е сада, свако право као и право својине, даје човеку МОГУЋНОСТИ. Али човек може да каже да жели да дарује своју ствар некоме (поклон), да је позајми (Зајам) да га уништи или да се у потпуности одрекне неког права. Волонтерство је институт када ти свој рад вршиш бесплатно и нема никакве везе са интелектуалном својином. Људи који праве линуксе и остале бесплатне системе су својим изјавама воље дали бесплатно свима који то желе да користе нешто што су они направили. Они су се одрекли права да захтевају заштиту својих права над својим производом, што опет изводе из свог права својине над тим производом.

Линк који си дао у себи садржи изјаву воље лица који праве садржаје на тој страници и то уобичајену креативну лиценцу. Кликни у дну стране или на линк http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/us/
То значи да они имају права да ти кажу под којим условима ти смеш да копираш и даље дистрибуираш њихов производ. Значи да и они даље поседују право својине над тим производом, само су ти дали да можеш бесплатно да га копираш и даље дистрибуираш, односно одрекли се права да наплате уобичајено копирање и ширење производа.

Постоје ројалти фри поризводи, обично у виду звучних записа (музике). Они ти дају да користиш музику у својим стварима, докле год потпишеш њихово име и назив записа. То је њихово право својине, који су они тако дефинисали.

Па онда имаш отворене лиценце, фер јус... Но да не смарам, право својине је неприкосновено, али сиротиња раја којој је капитализам мрзак ће увек наћи начина да га заобиђе колико може. И све савршено функционише у том пољу.
тајнисвет
тајнисвет
Стефан Башић
Стефан Башић

Posts : 575
Join date : 2010-03-15
Age : 38
Location : Нови Сад, Србија

http://tajnisvet.com

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  Stranac Tue Aug 03, 2010 5:32 pm

Stranac wrote:... svet bez autorskih prava, bar bez onih koji prosto znače udeo od zarade autorskih dela. ...

Ti ne kapiraš moje mišljenje. Po meni se sve može, dokle god mogu da dobijem dati multimedijalni proizvod, samu informaciju (album, film, seriju, program, tehnički nacrt itd.) a da ne moram ništa da platim. Nikome. Nigde. Nikad. To da se zna ko je autor, odakle je citat, itd. s tim se apsolutno slažem i potpisaću bilo koju deklaraciju u kojoj se PLAGIJAT kao takav osuđuje. Ili da ponovim svoju ars poeticu:
I PAY COPYRIGHT TO NO-ONE!!! Evil or Very Mad

Ako je njima bitno da imaju papir koji kaže kako je to njihovo i kako niko nema pravo da se time koristi u svoje ime, pa neka im. Šta će meni prava i papiri! Meni treba informacija.

I ne mogu ti opisati koliko me to nervira kad tražim neke podatke na netu, i nađem ih u okviru nekog rada, ali sajt mi ne da da pročitam ceo rad jedino ako kupim tu njihovu pretplatu ili štagod. Čak ni u nauci, u NAUCI, gde je slobodan protok informacija neupitna svetinja, nemaš potpunu slobodu, zbog ovog primitivnog monetarnog sistema za koji se tako očajnički držimo...

Nisi rekao, jesi li video Zeitgeist filmove.
Stranac
Stranac
Metamorf
Metamorf

Posts : 510
Join date : 2010-03-15
Age : 36
Location : Temerin / PMF

Character sheet
Name: Mihalj
Race: Fizičar
Gender: Male

http://en.wikipedia.org/wiki/User:M%C3%A1ty%C3%A1s

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  severian Tue Aug 03, 2010 10:31 pm

Kao što bi rekao moj drug Šlos: ja se ne slažem!!!!!
severian
severian
Moderator
Moderator

Posts : 816
Join date : 2010-03-15
Age : 48
Location : Novi Sad

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  KiiRiiK Tue Aug 03, 2010 11:23 pm

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Savetheplanet
KiiRiiK
KiiRiiK
Brljavac pred poSudom
Brljavac pred poSudom

Posts : 486
Join date : 2010-03-15
Age : 47
Location : Novi Sad, Vojvodina, Srbija

Character sheet
Name: KiiRiiK
Race: Windling
Gender: Male

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  тајнисвет Tue Aug 03, 2010 11:39 pm

Не знам шта да ти кажем, брате Михаљ.
Право својине мора да постоји, без њега креативни људи који праве производе које друштво жели да поседује морају да заштите на неки начин то што су створили, ако желе хлеба да једу.
Обојица ћемо се сложити да има много оних који хоће хлеба преко погаче, али ми њима не дамо паре, већ имамо своје начине да дођемо до тих садржаја.

Пошто је овде била дискусија због доласка партије пирата код нас, већћ унапред знам да од тога неће бити ништа. Нажалост, партије служе само онима који су на власти. Да се са друге стране створила невладина организација, по андерграунд принципу, са све молотовљевим коктелима на зграду Владе, онда мож нешто и да буде...
тајнисвет
тајнисвет
Стефан Башић
Стефан Башић

Posts : 575
Join date : 2010-03-15
Age : 38
Location : Нови Сад, Србија

http://tajnisvet.com

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  Stranac Wed Aug 04, 2010 12:03 am

Na kraju, nije bitno. Čim se pomene ovakvo nešto, odma krene lavina puno ozbiljnijih problema, pa sve izgleda nemoguće. No i najduže putovanje počinje jedinim korakom. Stići ćemo mi da rešavamo i ovakve probleme. No zasad ja treba da položim grdne neke ispite, kako bi vremenom stigao do bitnijih problema. No važno je da čovek bude svestan problema. Da se ne uživi previše u svoju svakodnevicu i zaboravi da postoji ceo jedan svet tamo negde napolju.
Svestan svih tih problema, čovek može da nastavi da živi svoj mali život, ali da se seti šta je šta, i da preduzme šta može povodom svojih uverenja. Ja, recimo, bojkotiram bioskope. Koji god da je film, verovatno ga mogu nabaviti preko neta sasvim besplatno i da ga odgledam u udobnosti svog doma kad god i kako god hoću. A ako platim kartu u bioskopu, moram da razmišljam o putu tih para, kako podupirem, recimo, Hollywood, tu posve beskorisnu industriju bezveznih filmova bez sadržaja. Neka, hvala. Isto tako, ne kupujem ni originalne DVD-e, ni CD-e, jer sve se to može naći. Jedino ne znam sa knjigama šta ću, jer da štampam knjige još se nisam snašao...
Stranac
Stranac
Metamorf
Metamorf

Posts : 510
Join date : 2010-03-15
Age : 36
Location : Temerin / PMF

Character sheet
Name: Mihalj
Race: Fizičar
Gender: Male

http://en.wikipedia.org/wiki/User:M%C3%A1ty%C3%A1s

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  Slos Wed Aug 04, 2010 12:21 am

Vladimire ja ovo je jako ozbiljno ja skoro nikad ne govorim "JA SE NE SLAZEM" Shocked , ja milslim da to nije dobar prikaz mene a da sam to rekao ko ti daje autorska prava da to kazes, dobro je da smo pokrenuli ovu temu ali nemogu da se odlucim ko je u pravu Neutral , argumenti sa obe strane su uverljivi pa kako bih se odlucio molio bih vas da nastavite diskisiju.
P.S ovo vam najiskrenije govorim.
Slos
Slos
Metamorf
Metamorf

Posts : 505
Join date : 2010-03-16
Age : 33
Location : Novi Sad

Character sheet
Name: you know my name
Race: Non Human
Gender: Male

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  Stranac Wed Aug 04, 2010 2:34 pm

Pa priključi se diskusiji, pitaj, reci svoje! Mi da se dogovorimo, a ti da prosto prihvatiš konačno rešenje - e, ne može! Evil or Very Mad
A naravno, niko nikad nije "u pravu" - istina je uvek relativna. Kao primer, citat iz drevne Indijske knjige Dhammapada:
Sabba danam, Dhamma danam jinati.
što su preveli sa jezika Pali kao "(od) svih darova, Istine dar (je) najveći", ali ispada da je to već tumačenje, a ne pravi prevod, jer je Dhamma ustvari ona reč koju bolje poznajemo po njenom obliku koji se koristi u Sanskritu, Dharma. A Dharma ima podosta različitih značenja, ja bih je preveo kao red ili zakon. study stranac

No, bitno je da istine nema, postoje jedino činjenice i tumačenja. A jedna je činjenica da ja ne dajem pare za informacije, i da je moje tumačenje takvog mog ponašanja takvo da sam ja u pravu. Wink
Stranac
Stranac
Metamorf
Metamorf

Posts : 510
Join date : 2010-03-15
Age : 36
Location : Temerin / PMF

Character sheet
Name: Mihalj
Race: Fizičar
Gender: Male

http://en.wikipedia.org/wiki/User:M%C3%A1ty%C3%A1s

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  =Charok= Thu Aug 05, 2010 12:49 am

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Facebook_like_button_handBoris Radujko likes your comment
=Charok=
=Charok=
Admin
Admin

Posts : 790
Join date : 2010-03-16
Age : 46
Location : Novi Sad, Vojvodina

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender: Male

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  deka Thu Aug 05, 2010 2:10 am

...porodicu operativnih sistema Linux...

Čisto informativno, Linux nije operativni sistem...
deka
deka
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 73
Join date : 2010-03-24
Age : 52

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender:

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  Stranac Thu Aug 05, 2010 12:30 pm

Pa, ja evo godinu dana već koristim Ubuntu Linux. Instaliran mi je na komp, i sa svojim raznoraznim programima radi sve moguće stvari kojih sam se dosad setio da bi moj komp trebao da zna da radi. I jedino njega imam instaliranog na kompu, nema tu ničeg drugog što bi radilo posao. Šta je to onda, ako nije operativni sistem, molim te, prosvetli me. Neutral
Stranac
Stranac
Metamorf
Metamorf

Posts : 510
Join date : 2010-03-15
Age : 36
Location : Temerin / PMF

Character sheet
Name: Mihalj
Race: Fizičar
Gender: Male

http://en.wikipedia.org/wiki/User:M%C3%A1ty%C3%A1s

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  deka Thu Aug 05, 2010 1:15 pm

Pa ovako, liniux je kernel oko koga je "izgrađen" operatvni sistem npr. Ubuntu koji kažeš da koristiš ili OpenSUSE, ili bilo koja druga distribucija...

Ne bi sada da davim oko nastanka i tako tog...

Inače pogledaj malo sajt Ubuntu-a, pa ćeš prilično teško (ne zađem da je nema) naći reč linux Exclamation Exclamation Exclamation Oni nastoje da predstave Ubuntu kao dobro i upotrebljivo rešenje kako za servere tako i za desktop... Bez pomnjanja lilnux-a

Usput da nije bilo plaćanja, odnosno naplate usluga, nešto nisam siguran da bi imao svoj operativni sistem koji tako lepo koristiš...
Teško čak da bi bilo i firme Canonical koja je pokrenula razvoj Ubuntu-a da Mark Shuttleworth nije zaradio preterane pare na naplati svojih usluga i sadržaja za vreme prvog .com buma, i onda još i prodao kompletan biznis pre kraha tog pomenutog .com buma... I onda je lako otići na izlet u svemir za "tričavih" nekoliko desetina milijuna $, kao i izigravati filantropa finansiranjem Ubuntu projekta...

Eto toliko...

P.S. Edukacija za Ubuntu nije besplatna, kao i ozbiljna podrška...

P.S.S. Kako ti se sviđa SC II na Ubutu-u?
deka
deka
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 73
Join date : 2010-03-24
Age : 52

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender:

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  Stranac Thu Aug 05, 2010 2:46 pm

1. Pa rekao sam "Linux porodica operativnih sistema", a ne "operativni sistem Linux". Jasno, konkretan operativni sistem po imenu "Linux" ne postoji. Al' si cepidlaka...
2. Nisam ni dinara platio liku koji mi je instalirao Ubuntu. Prvo sam pokušao sam sa drugom, ali ispalo je da nismo sposobni da narežemo CD bez greške...
3. Sam sam naučio kako da koristim sve programe na Ubuntu-u, i koštalo me je jedino malo vremena, par dana svega.
4. Ne zanima me kako Canonical posluje i odakle mu pare. Uopšte, briga me za Canonical. Njihov proizvod je sasvim podoban za moje potrebe i besplatan. (Sad u kom procentu je Ubuntu proizvod njihovih zaposlenih, a u kom proizvod zajednice geekova, isto nije nešto bitno).
5. Nisam ti dešifrirao tu skraćenicu "SC II"
Stranac
Stranac
Metamorf
Metamorf

Posts : 510
Join date : 2010-03-15
Age : 36
Location : Temerin / PMF

Character sheet
Name: Mihalj
Race: Fizičar
Gender: Male

http://en.wikipedia.org/wiki/User:M%C3%A1ty%C3%A1s

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  deka Thu Aug 05, 2010 3:12 pm

...skraćenicu "SC II"
StarCraft II: Wings of Liberty
Pirati svih zemalja, ujedinite se! StarCraft_II_-_Box_Art
deka
deka
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 73
Join date : 2010-03-24
Age : 52

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender:

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  Stranac Thu Aug 05, 2010 3:25 pm

Ali molim te zašto bih bacao vreme na takve gluposti?! Shocked
Ja te pucačine i slično nikad nisam igrao i imam svoje (negativno) mišljenje o njima - to mi nikako ne nedostaje.
Stranac
Stranac
Metamorf
Metamorf

Posts : 510
Join date : 2010-03-15
Age : 36
Location : Temerin / PMF

Character sheet
Name: Mihalj
Race: Fizičar
Gender: Male

http://en.wikipedia.org/wiki/User:M%C3%A1ty%C3%A1s

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  severian Thu Aug 05, 2010 3:47 pm

Deko, ne obaziri se na njega. On nije sa ove planete i ne razume našu kulturu i logiku.
severian
severian
Moderator
Moderator

Posts : 816
Join date : 2010-03-15
Age : 48
Location : Novi Sad

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  Slos Thu Aug 05, 2010 4:33 pm

GLUPOST STA!!!!!! KOJI SMRTNIK SE USUDJUJE DA NAZIVA REMEK DELO COVECANSTVA GLUPOSCU!!!!! Molio bih moderatora da izbrise zadnja dva komenta ukljucujuci i moj radi veceg dobra tau
Slos
Slos
Metamorf
Metamorf

Posts : 505
Join date : 2010-03-16
Age : 33
Location : Novi Sad

Character sheet
Name: you know my name
Race: Non Human
Gender: Male

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  Stranac Thu Aug 05, 2010 4:42 pm

Nemoj da se ljutiš, Šlos, ali to me moje mišljenje, ništa osobno.

Nego, jel' ima još neko nešto da kaže o pirateriji, ili da nastavimo offtopic?
Stranac
Stranac
Metamorf
Metamorf

Posts : 510
Join date : 2010-03-15
Age : 36
Location : Temerin / PMF

Character sheet
Name: Mihalj
Race: Fizičar
Gender: Male

http://en.wikipedia.org/wiki/User:M%C3%A1ty%C3%A1s

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  =Charok= Fri Aug 06, 2010 5:07 pm

Ja mislim da je piraterija super. Svez vazduh, more, galebovi, vidis sveta...
=Charok=
=Charok=
Admin
Admin

Posts : 790
Join date : 2010-03-16
Age : 46
Location : Novi Sad, Vojvodina

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender: Male

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  maya Sat Aug 07, 2010 7:35 am

=Charok= wrote:Ja mislim da je piraterija super. Svez vazduh, more, galebovi, vidis sveta...
upoznas mnoge fine i zanimljive ljude pre nego sto im potopis brod pir01
maya
maya
Guster bez repa
Guster bez repa

Posts : 190
Join date : 2010-03-15

Back to top Go down

Pirati svih zemalja, ujedinite se! Empty Re: Pirati svih zemalja, ujedinite se!

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum