Valhala
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Similar topics
Affiliates
Valhala free forum
 
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Religije Eninoka
ETC AR diskusija EmptyFri Mar 02, 2018 4:04 pm by Putujuci Djindas

» Uslužno farbam sve vrste minijatura!!!!
ETC AR diskusija EmptyTue Jul 05, 2016 9:55 am by Jocinetu

» KMK 2015, 7. in 8. November. Slovenia - 9 Age
ETC AR diskusija EmptyWed Oct 28, 2015 8:24 pm by finaglista

» Izvori Magije potrebno
ETC AR diskusija EmptyThu Mar 19, 2015 3:29 am by Moff

» VI. Topor Team Tournament 2015.
ETC AR diskusija EmptySun Mar 15, 2015 10:32 pm by Zvijerko

» PORUDZBINE !!!
ETC AR diskusija EmptyWed Feb 18, 2015 9:26 pm by tpoba4

» BSG LARP slike
ETC AR diskusija EmptyTue Feb 17, 2015 7:05 am by Branzila143

» Epic mega battle
ETC AR diskusija EmptyThu Dec 11, 2014 12:21 pm by sashasuman

» IZVEŠTAJ SA DANA FANTAZIJE 2010
ETC AR diskusija EmptyThu Nov 27, 2014 9:21 am by harronasad

March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar


ETC AR diskusija

+6
Joske 23
Floigl
Jagos
Brain Damage
teclis
kgkid
10 posters

Go down

ETC AR diskusija Empty ETC AR diskusija

Post  kgkid Sun Mar 31, 2013 10:59 pm

Narode, iz licne komunikacije sa vama i mnogim drugima vidim da ima mnogo primedbi na AC ove godine, ali niko nije kvalitentno prodiskutovao clu pricu i sve se svelo na par komentara na TWF, bez pravog odgovora iz Srbije.

Zbog toga predlazem da svako od nas, u roku od par dana, sacini:

1. komentar trenutnog AR, narocito sa osvrtom na ono sto mu se ne svidja u generalnom delu i drugim armijama.
2. komentar trenutnog AR za SVOJU armiju i predlog kako bi taj AR trebalo da izgleda, ukoliko mislite da ne valja. Kod ovog dela obrazlozite svoj stav. Trudite se da balans ne izgubite i da probate da omogucite sto vise razlicitih igrivih bildova.
3. ukoliko smatrate da mozete da predlozite konkretne izmene za AR neke druge armije, sacinite predlog.

Rezultat ovoga bi trebalo da se sredi i objavi na TWF do kraja nedelje.
Komentari timova, ako su suvislo i zrelo napisani, sa konstruktivnim predlozima, mogu da promene AR. vec su ga promenili.


Last edited by kgkid on Sun Mar 31, 2013 11:16 pm; edited 1 time in total
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  kgkid Sun Mar 31, 2013 11:14 pm

U smislu gore recenog, evo mojih komentara:

1. generalne restrikcije nisu ugrozile nista sto je pravilo probleme prosle godine. mozda bi trebalo da se uvedu timske restrikcije na lorove i magove, da bi se sretalo vise razlicitih stvari. skaven i ChD nisu kompovani ni blizu dovoljnog. bruka je koliko su to zeznute stvari, iako im je komp napisan nadugacko i nasiroko. o skavenu imamo flojgla da prica, ChD su prica za vecu diskusiju, voleo bih da cujem sta mislite o njima. WE ne treba da ima 70 strela. Mislim da su, u cilju pojavljivanja vise WE armija, ovde malo preterali. ili 70 UKUPNO, ili 50 GGLB + stagod.

2. Patuljci: glavna zamerka od prosle godine je bio Anvil, pa kornerhamer! o.O i oni su, da bi pospesili igru bez AoD, ponudili opciju za pet masina! o.O Znaci, ako hocete da se vidi manje kornerhamera, ne sme da ide 5 masina! Takodje, ako hocete da vidite patuljke u pokrtetu ne sme da se penalizuje annvil: AoD je WM i ne treba da se racuna kao 2.
Ako hocete razlicite stvari na stolu:
a) vratite makar 12" domet za Flame Canon (pozeljno 18"), kako i pise u knjizi. ChD dobiju istu stvar sa dometom 24" za 5 poena vise!
b) za svaku masinu (od 4 max.) koju Patuljak NE povede, dajte neki bonus u poenima (50ak)
Sve ovo da se uvede i opet ce najsigurnija varijanta da bude kornerhamer, ali ce mozda neko da se odluci na AoD+hordu, ili ambus, ili nesto slicno

3. pre nego sto se upustim u tacku 3, bolje je da svakoko zeli da bude u timu odradi makar tacke 1 i 2
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  teclis Mon Apr 01, 2013 5:24 pm

1. Generalno necu nista da komentarisem. Tesko nesto kao sto je warhammer da napravis kako valja i da bude kompetativno, a u isto vreme zabavno.

Jedino pravilo koje bih uveo je da topovi i baliste ne mogu pucati kroz svoje trupe. Ko je igrao medival shvatice... Dakle, katapult/mortar moze preko svojih da vidi i da puca, a top/balista/magma cannon itd ne moze (jer nije dozvoljeno pacovsko ubijanje sopstvenih trupa). Tako cete kolko tolko reshiti corner_hammer.

Voleo bih da se vrate Specijalni Karakteri, naravno restrictovani apsolutno. Etc me nervira jer zabranjuje zabavni deo warhammera a to je fluff i spec. karakteri. Msm ja sam vodio Teclisa kad nije bio broken u 6th ediciji, i vodio sam ga zato sto mi se jako svideo flaf (pa mi je zato i forum nick 'teclis' ).

2. TK su u redu. Kao i patuljci Retardirani su i ne funkcionisu po principu "napad je najbolja odbrana". Tako da i razumem shtek varijantu i pucanje/magijanje. Patuljak ima rroll na mashine i moze se postarati da ubije ono sto mu smeta, a TK to nema i ima manje mashina, al zato ima bound spell casket i lajt kansil ako zeli...

Moj predlog

Tomb Kings (2600p, +1 Power Dice, -10%)
Skeleton Archers < 25 0-2
Skeleton Warriors < 20 0-2

Neferra's Scrolls of Mighty Incantations counts as 2 power dice and 2 dispel dice
Hierotitan is worth 1 power dice so long as it's alive
Skeleton Horse archers, Chariots units are 0-3 each
Warsphinx/Necrosphinx max 3 in total

VC

Blasphemous Tome upgrade are 1pd dokle god je zivo kao i za Hierotitana. To treba ispraviti.
Ubacio sam ili vodish fajter lorda/ ili vodish malog lorda i terorgheista. Realno gledano Master Necromancer lista nema odgovor na to sto resava Terrorgheist pa joj je i terrorgheist potreban. Fajter lordu nije.

A limit na master necromancere sprecavaa da imaju 2 Lvl4, terorgheista i 10 crypt horora. Msm i dalje mogu 2 lvl4 i horore, al ako oce teroristu onda mora SAMO 1 lvl4.

Vampire Counts (2400p)
Skeletons < 20 0-1
Zombies, Dire Wolfs units are 0-3 each
Flying units 0-4
Ethereal units 0-3, and max 2 of same kind/characters
Terrorgheist 0-1
Terrorgheist/ Vampire Lord max one
Terrorgheist/Necromancer Lord max 2 in total
Red Fury/Quickblood max 3 in total

Howls/shrieks max 2 in total (Mortis Engine does not count)
Max 13 mounted characters and black knights combined
Master of Black Arts/Blasphemous Tome upgrade are 1pd each


Last edited by teclis on Tue Apr 02, 2013 12:24 am; edited 4 times in total
teclis
teclis
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-02-04
Age : 32
Location : Novi Beograd

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  Brain Damage Mon Apr 01, 2013 6:23 pm

Voleo bi da se na ovaj post odazove vise ljudi nego na moj prvi poziv povodom ove teme. Pa da stvarno mozemo ponuditi komentar cele nase "ETC zajednice". Darko, svaka cast za inicijativu i sistematizaciju posta. Moj komentar od srede.
Brain Damage
Brain Damage
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 101
Join date : 2010-04-06

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  Jagos Mon Apr 01, 2013 8:46 pm

1. Mislim da bi trebalo da se vrati randomizacija na jahaca i zver kada se puca na njih templejt veponima. Ok je sto sada topovi snajperisu, ali nije u redu da se ovim neki veoma zanimljivi bildovi cine potpuno beskorisnim.

2. Sto se tice vampira, cini mi se da su restrikcije napisane da bi se izbegao jedan bild, a navode da se koristi drugi bild. Konkretno, vampirima se ovim ponistava bild sa strasnim vampirom na celu velikih blek najtova, ali se dozvoljava bild sa master nekromanserom, mortis endzinom i velikom hordom horora. Po meni, ovo drugo je neuporedivo strasnije. S obzirom na to da vampir nema pucanje, jedino resenje mu je terorgajst koji je u takmicarskom okruzenju neophodan, narocito protiv sve ucestalijih monstrous cavalry armija za koje vampiri nemaju drugog leka.

Cini mi se da bi ovo moglo da bude resenje:

- Ako se koristi vampir lord, ne moze da se koristi terorgajst, slazem se sa Djordjem.
- Ako se koristi mortis endzin, armija ne moze da ima vise od 8 horora (mozda cak i 6).
- Moze da se koristi po 0-1 od svake vrste vristanja (pri cemu u ovom slucaju razlikujemo vristanje od bansike i mortisa).
- Slazem se sa Djordjem, trebalo bi da postoji donje ogranicenje na velicinu kostura, 20 je ok.

Da bi se propagiralo koriscenje i drugih jedinica, mozda je bolje da se omoguce neke stvari umesto da se samo uvode ogranicenja. Mozda je ovo potpuna glupost, ali recimo:

- Dozvoliti da se Balefire na korps kartovima stekuje - neko ce i da izvede korps kart na turnir, a nije overkil ako se izvedu 2-3.
- Dozvoliti da sampion blad najtova moze da kupi bilo koji magicni ajtem do 25 poena, ne samo oruzje. Ovim postaju potencijalno uzimljivi, ovako su skroz bez veze.
Jagos
Jagos
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

Posts : 9
Join date : 2013-03-09
Age : 42

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  Floigl Mon Apr 01, 2013 10:16 pm

Sto se pacova tice, jedan jedini predlog koji ja mogu da dam je da se smanji broj bodova, recimo za 200. Draft 2 je regulisao neke prevare koje su ljudi poceli da primenjuju tipa rat swarm-ovi, a jos od proslog drafta su napravili restrikcije za kombinacije sa power scrollom, koriscenjem vise assasina i td. Smanjivanje bodova na 2200 je najrazumnije, jer mislim da nikada nece proci nesto tipa samo 2 rare-a. Sem pacovskih magova koji su vec ograniceni po pitanju nekih stvari, ne postoji ni jedan kombo koji pacov moze da izvede na fajterskom lordu da bude neubivljiv ili da je neki pravi tabadzija. Ima zlih kombinacija, ali nista od toga meni ne deluje ni priblizno strasno da bi trebalo da se banuje.
Sto se magije tice jedino mozda da se da karakterima LOS od Plague spell-a, ali ni to nije nesto, jer postoje i gori spellovi od kojih nemas LOS. 13 spell je i tako vec sankcionisan, moras da budes pun optimizma da bi to cudo bacio, a da pri tome ne unistis grey seera i jedinicu.
I da, trenutni limit od 20 Gutter Runnera je malo previse, 10 komada je sasvim u redu, cak mi i 15 zvuci puno. 20 komada je preko 390 poena, lako se ubiju, ali ako se ne rese na vreme mogu sami da dobiju partiju.
Kao kompenzaciju za onih 200 poena ( znaci da ostane na 2400), ja bih jedino predlozio da se robovi ne racunaju u core. Tako je bilo u Hrvatskoj i na taj nacin te teraju da uzimas vise core-a, a kod pacova je sve bar dzabe pa moras da uzmes tonu stvari sa strane.
Ja nisam bas merodavan za odlucivanje sta treba da se banuje, samo sam izneo par stvri koje bi mogle da se promene, jer ipak ja volim sve i jednu prevaru koju moja vojska ima Very Happy
Floigl
Floigl
Admin
Admin

Posts : 214
Join date : 2010-03-22
Age : 36
Location : Petrowaradin

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  Joske 23 Tue Apr 02, 2013 11:00 am

1. Moje generalne zamerke su na line-of-sight mehanizam. Mora postojati nešto što će penalizovati template shooting. Đorđe je već pomenuo baliste i topove. Balista bar ima -2 to hit ako puca kroz svoje i to je ozbiljan penal ali top nema baš nikakav. Pucanje na balistiku je ok po mom mišljenju. Ja bih zabranio topovima da pucaju kroz svoje jedinice tj. celu putanju đuleta bi smatrao za template koji ne sme da ide po tvojim jedinicama. I stone throweri ako ne mogu da povuku direktnu liniju bi trebali da pucaju indirect. To bi sprečilo štekanje mašina. Mašine bi morale da idu na brdo ili da vide kroz razmake između jedinica da bi bile upotrebljive do maksimuma. Meni je nekako logično da ako ti možeš na mene da pucaš bez penala mogu i ja na tebe a mogu i da te čardžujem. Možda malom frontažom jer si uglavljen između svojih jedinica ali mogu.
2. HE su prilično u milosti kako stvari sada stoje. 450 poena ograničenje za jedinice malo boli i voleo bih da se to poveća na bar 500 mada bi tek 550 bilo ful čak i po cenu smanjenja ukupne veličine armije na regularnih 2400. Mislim da ne bi bilo OP jer su elfovi i tako gnjecavi ako im priđeš na pravi način i to je lepo da se pokupe silni poeni a ljudi bi bili srećni sa svojim hordama i mislim da bi čak u tom slučaju videli i više feniks garde. Ostatak je prihvatljiv. Mada, ne znam koliko je svrsishodno pričati uopšte o restrikcijama za HE sa novom knjigom na vidiku. Tema će postati aktuelna za mesec dana i jako mi je drago zbog toga Smile
Joske 23
Joske 23
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

Posts : 1
Join date : 2012-01-30

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  teclis Tue Apr 02, 2013 3:25 pm

Vampire Counts (2400p)
Skeletons < 20 0-1
Zombies, Dire Wolfs units are 0-3 each
Flying units 0-4
Ethereal units 0-3, and max 2 of same kind/characters
Terrorgheist 0-1
Terrorgheist/ Vampire Lord max one
Terrorgheist/Necromancer Lord max 2 in total
Red Fury/Quickblood max 3 in total

If Mortis Engine in the list then crypt horrors maximum 7 models
Howls/shrieks max 1 of each kind (Mortis Engine and Banshee are different choices)
Max 15 mounted characters and black knights combined
Master of Black Arts is worth 1PD
Blasphemous Tome upgrade is worth 1PD as long as its alive



Posle dogovora sa Jagoshom, dosli smo do "idealnog" army restrictiona, jeste malo predugacko al sta ces...
teclis
teclis
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-02-04
Age : 32
Location : Novi Beograd

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  Dzon Vejn Wed Apr 03, 2013 9:18 am

Topovi imaju missfire, koji baliste nemaju. Isto vazi za veliku vecinu template stvari. HE imaju ASF i RR-to-hit. I verovatno trenutno najbolji izbor magic itema (mogu ti kompletno ugasiti 2 magic faze, plus osakati ostale).

Samo spominjem...
Dzon Vejn
Dzon Vejn
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 145
Join date : 2011-05-04
Age : 40
Location : Beograd

Character sheet
Name: R2D2
Race: Robot
Gender: Other

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  kgkid Wed Apr 03, 2013 12:26 pm

HE dobijaju novu knjigu. Ukoliko ovo bude u maju, moze da se desi da bude i na ETC, a onda ce kompovanje da bude problematicno.

Sto se tice HE, ja sam bio za to da oni imaju 2400 poena, kao i svi, ali da imaju 500 poena maksimum za velicinu jedinica, sem za Bele Lavove.

kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  teclis Wed Apr 03, 2013 2:15 pm

Dzon Vejn wrote:Topovi imaju missfire, koji baliste nemaju. Isto vazi za veliku vecinu template stvari. HE imaju ASF i RR-to-hit. I verovatno trenutno najbolji izbor magic itema (mogu ti kompletno ugasiti 2 magic faze, plus osakati ostale).

Samo spominjem...

I onda ja kazem topovi su S10, woudnuju stvorenja na 2+ (za razliku od baliste koja wounduje na 4+), i radi D6 naspram D3 rana. I imperija ima demigrife.

Samo spominjem....


Elem to nije bila poenta. Meni je realno da topovi ne mogu kroz svoje trupe pucati, to mi je nekako realno. Al ko me jebe kad trazim realno u WHFB Smile . Vrv sam ja za istorijske Very Happy
teclis
teclis
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-02-04
Age : 32
Location : Novi Beograd

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  Iskusinjo Wed Apr 03, 2013 9:14 pm

Ukratko cu iskomentarisati vojske sa kojima sam igrao:

Bretoncima treba staviti trebusee na 0-1 i staviti ogranicenje da mogu da uzmu ili krunu ili fajterskog lorda. Front bretonskog lensa je tvrd ko crna zemlja, a sa malim poboljsanjem uz pomoc magije, ume ozbiljno da udari. Izbacivanjem fajterskog lorda iz igre ce bretonski igrac morati da bira izmedju cvrstine prednjeg reda ili ofanzivnih stvari kao sto je heroik kiling blou.

Nove HE cu moci da komentarisem tek kada vidim knjigu koja treba uskoro da izadje, a kod starih restrikcija "nista ne bi dir'o"! I pored silnih bonusa koje im komp daje, statistika pokazuje da jos uvek nisu bas najsjajnija vojska. Mozda im treba ograniciti letece stvari na 0-3.

Sto se tice OK, nisam odigrao dovoljan broj partija da bih imao neko ozbiljnije zapazanje, ali na osnovu mog skromnog dosadasnjeg iskustva bi mozda bilo lepo da se motivisku igraci da izvode vise velikih cudovista. Da se da popust od 50 poena na stounhorna, tandrtaska i dzina. Time bi se razbila monotonostlisti, a i na turniru u Sloveniji se pokazalo da to nije Bog zna kakav bust.

Ako jos nesto zapazim, javicu se.
Nadam se da sam doprineo raspravi. drunken

Iskusinjo
Iskusinjo
Iskusinjo
Guster bez repa
Guster bez repa

Posts : 205
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Blooden the Bloody
Race: Orc
Gender: Male

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  Floigl Wed Apr 03, 2013 10:23 pm

Iskreno, ako hoces da pricas o nekoj realnosti, onda topovi mogu da pucaju kroz svoje unite, tj. preko njih. JEr da bi mogao da pucas preko pola bojnog polja moras da imas malkice veci ugao, koji kada se uzme u obzir, ako bas neko ne stoji ispred njega, prebacuje skoro sve. A i sto se katapulta tice njegova poenta je da lobuje, sto opet ima smisla da puca kroz ( preko) svojih unita.
Izvinjavam se, malo sam se bacio u offtopic rofl hamster
Floigl
Floigl
Admin
Admin

Posts : 214
Join date : 2010-03-22
Age : 36
Location : Petrowaradin

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  Jagos Wed Apr 03, 2013 10:35 pm

teclis wrote:
Dzon Vejn wrote:Topovi imaju missfire, koji baliste nemaju. Isto vazi za veliku vecinu template stvari. HE imaju ASF i RR-to-hit. I verovatno trenutno najbolji izbor magic itema (mogu ti kompletno ugasiti 2 magic faze, plus osakati ostale).

Samo spominjem...

I onda ja kazem topovi su S10, woudnuju stvorenja na 2+ (za razliku od baliste koja wounduje na 4+), i radi D6 naspram D3 rana. I imperija ima demigrife.

Samo spominjem....


Elem to nije bila poenta. Meni je realno da topovi ne mogu kroz svoje trupe pucati, to mi je nekako realno. Al ko me jebe kad trazim realno u WHFB Smile . Vrv sam ja za istorijske Very Happy


Pride, i imperijalci i patuljci dodavanjem inzenjera mogu da riroluju artiljerijsku kocku, pa se sansa za misfajer svodi na 1/36. Samim tim rirolovanjem sansa da se usnajperise zeljena meta je mnogo veca nego da bolter hituje. Bolteri i topovi ne mogu da se porede po korisnosti.
Jagos
Jagos
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

Posts : 9
Join date : 2013-03-09
Age : 42

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  kgkid Wed Apr 03, 2013 10:50 pm

http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic.php?f=18&t=111991

Pogledajte iRski komentar. Manje-vise, najbolji i najprecizniji komentar sto se mene tice. Na ovo sto Irac kaze ja bih dodao samo jos WE komp...
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  kirgan Thu Apr 04, 2013 3:59 pm

Warriors of Chaos (2400p)
Core Chaos chariots, Marauder Horsemen, Warhounds are each 0-3
Hell Cannon 0-1
Model with 3+ ward cannot have Crown of Command
Talisman of Preservation/Armour of Destiny/Third eye of Tzeentch, max 1 on same model
A Daemon Prince model can have max 4 of Scaly skin/Soul feeder/Chaos armour/Mark of Nurgle or Tzeentch/Fly/Lvl1-4
Flyers 0-4, models with the regenerating flesh upgrade count as 2
Flyers with Breath weapons count as 2 templates
Soul feeder da radi na sve napade u CC
Twisted Evil
kirgan
kirgan
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 49
Join date : 2010-11-10
Age : 51

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender:

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  Floigl Thu Apr 04, 2013 4:21 pm

Pretera ga malo sa DP-om Kirgane. Ok ako bi soulfeeder i bio na sve napade u cc-u, ali si drasticno promenio njegov build, jer si sve levele wizarda stavio kao jedan choice. Malo je mnogo i jedno i drugo rofl hamster
Floigl
Floigl
Admin
Admin

Posts : 214
Join date : 2010-03-22
Age : 36
Location : Petrowaradin

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  kirgan Thu Apr 04, 2013 5:09 pm

Apsolutno nisam, jerbo ce ici u CC a manje magijati tj. bice samo skuplji Twisted Evil
kirgan
kirgan
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 49
Join date : 2010-11-10
Age : 51

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender:

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  Brain Damage Mon Apr 08, 2013 7:36 pm

"Team Serbia comments:

Chaos Dwarf:
We will like to see some restriction on K'daai, counting as 2 warmachines maybe.

Dwarfs:
No need for 5th warmachine, 4 WM max, anvil count as 1. We agree with proposition to give them bonus points for each WM <4

Empire:
We don't see reason way they can have 2 banishment if other can't.

High Elves:
Irrelevant, if new book will be used.

Skaven:
Steal to strong. Cut some points (2300pts) or make that skaven slaves do not count for the minimum 25% of core units.

Tomb Kings:
Some max number of archers should be set(60-70).

Other race are acceptable. "


Predlozi, zamerke, izmene...
Brain Damage
Brain Damage
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 101
Join date : 2010-04-06

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  Floigl Mon Apr 08, 2013 8:11 pm

Pogresno si napisao STILL Smile
I nije WAY neko WHY kod imperije Smile
Grammar nazi rofl hamster

Meni deluje ok
Floigl
Floigl
Admin
Admin

Posts : 214
Join date : 2010-03-22
Age : 36
Location : Petrowaradin

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  teclis Mon Apr 08, 2013 9:13 pm

Floigl wrote:Pogresno si napisao STILL Smile
I nije WAY neko WHY kod imperije Smile
Grammar nazi rofl hamster

Meni deluje ok

Still too, a ne to Smile

Beasts of nurgle bi mogli da se limitiraju, otkud znam. Sta mislite?

BTW kako funkcionishe katapult kod Soul Grindera? Da li moze da marshira 16" i onda puca, posto nigde ne pishe za razliku od skullcannona...

I nesto mi je greater gift (50pts) x2 prilicno i herald (50pts) prilicno velika shansa da dobijesh Souleater, koji je na greater demonu prilicno broken.
teclis
teclis
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-02-04
Age : 32
Location : Novi Beograd

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  Jogurt Mon Apr 08, 2013 11:55 pm

Brain Damage wrote:"Team Serbia comments:

Chaos Dwarf:
We would like to see some restrictions on the K'daai, maybe counting it as 2 warmachines.

Dwarfs:
No need for 5th warmachine, 4 WM max, anvil count as 1. We agree with the proposition to give them bonus points for each WM <4

Empire:
We don't see a reason why they can have 2 banishments if other armies can't.

High Elves:
Irrelevant, if new book will be used.

Skaven:
Still too strong. Cut some points (2300pts) or make a ruling such that skaven slaves do not count for the minimum 25% of core choices.

Tomb Kings:
Some max number of archers should be set(60-70).

Wood Elves:
We don't see a reason to give them so many shots, it does nothing to bring them up to balance. There needs to be a different approach to making this army competitive.

Other races are acceptable. "


Predlozi, zamerke, izmene...

Sada za WoC daemon princa, ja se slazem sa kirganom da ga comp preterano oslabljuje, mozda dodatni choice iz zbirke.

Bretonski dupli scroll je ok.

Ja bi za skavene dao komp: top/abominacija/doomwheel max 2, ali onda verovatno nece biti topa u listama.
Jogurt
Jogurt
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-03-08

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  Brain Damage Wed Apr 10, 2013 10:32 am

Verovatno si upravu beast od nurgl ali ne bi davao predloge na osnovu osecaja posto imam utisak da nismo mogli bas da ih istestiramo dovoljno. Ali to je to ispravicu speling i postaviti na TWF.
Brain Damage
Brain Damage
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 101
Join date : 2010-04-06

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  teclis Wed Apr 10, 2013 12:31 pm

teclis wrote:
I nesto mi je greater gift (50pts) x2 prilicno i herald (50pts) prilicno velika shansa da dobijesh Souleater, koji je na greater demonu prilicno broken.

hahaha 3 puta sam napisao prilicno xD
teclis
teclis
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-02-04
Age : 32
Location : Novi Beograd

Back to top Go down

ETC AR diskusija Empty Re: ETC AR diskusija

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum