Valhala
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Similar topics
Affiliates
Valhala free forum
 
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Religije Eninoka
Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti - Page 2 EmptyFri Mar 02, 2018 4:04 pm by Putujuci Djindas

» Uslužno farbam sve vrste minijatura!!!!
Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti - Page 2 EmptyTue Jul 05, 2016 9:55 am by Jocinetu

» KMK 2015, 7. in 8. November. Slovenia - 9 Age
Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti - Page 2 EmptyWed Oct 28, 2015 8:24 pm by finaglista

» Izvori Magije potrebno
Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti - Page 2 EmptyThu Mar 19, 2015 3:29 am by Moff

» VI. Topor Team Tournament 2015.
Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti - Page 2 EmptySun Mar 15, 2015 10:32 pm by Zvijerko

» PORUDZBINE !!!
Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti - Page 2 EmptyWed Feb 18, 2015 9:26 pm by tpoba4

» BSG LARP slike
Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti - Page 2 EmptyTue Feb 17, 2015 7:05 am by Branzila143

» Epic mega battle
Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti - Page 2 EmptyThu Dec 11, 2014 12:21 pm by sashasuman

» IZVEŠTAJ SA DANA FANTAZIJE 2010
Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti - Page 2 EmptyThu Nov 27, 2014 9:21 am by harronasad

March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar


Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti

+5
kgkid
severian
Stranac
KiiRiiK
=Charok=
9 posters

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti - Page 2 Empty Re: Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti

Post  Piksi Thu Aug 25, 2011 1:09 am

Stefan je u pravu, ovaj forum nece nista resiti. Izadji na ulicu, rizikuj zivot, udji u konflikt, spaljuj, buni se... te stvari menjaju. Mi ovako lepi i debeli mozemo samo da ogovaramo ko lale jer su zli nemci zaseli za bunar a mi ih ispod oraha urokljivo gledamo. Naravno uvek postoji opcija da cinis male stvari zbog sebe i to je super i pomaze ( jako malo ali i to je nesto). A ovako kao pojedinci necemo nista globalno uraditi. Nazalost jedino sto nam preostaje da makar malo popravimo sebe i mirne duse cekamo Slosovu rodbinu iz svemira i Slana na meteoru jer najverovatnije niko od nas nece imati prilike da komanduje ogromnim armijama novca ili vojnika, jer to su jedine sile koje danasnje drustvo pojmi kad se spomenu promene. Naravno mozemo zalaziti u detalje i planove ali svede se na badjilion evra/dolara ili na 14 nosaca aviona u dvoristu. Sad bi neko rekao ALI PIKSI NEMA RESURSA!!! Wrong!! Ima ih, samo se njima ''strateski'' raspolaze i masovno se ubijaju komsijine krave. Kad resursa stvarno ne bude doci ce novo resenje sto je Vlada rekao. Jedini problem je sto nad tim imedzn d balija resursom niko nema monopol i sve lego kockice ce se porusiti a svi znamo kakva su deca kad im se igracke pokvare Sad Uzmite u obzir da je sve ovo moje misljenje i velika verovatnoca da nije tacno.
PS- vojska ne mora biti naoruzana ali bi bilo jako kul da je mnogobrojna- angry mob.
Piksi
Piksi
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 94
Join date : 2010-03-23
Age : 38
Location : Novi Sad

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender:

Back to top Go down

Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti - Page 2 Empty Re: Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti

Post  Piksi Thu Aug 25, 2011 1:23 am

Sto se tice samog filma, meni licno se svideo ali posle cirka dva sata me je realnost uhvatila za muda i piskutavim glasom adolescenta sam rekao ''Thank you sir may i have another sir!'' i time je to ucutkano isto kao sto je ova tema na forumu prestala kako je film ''zastareo''. Naravno ako iko ikada iz Valhale bude u prilici da menja stvari na globalnom nivou by all means go kill a do tada Long live the fighters Wink
Piksi
Piksi
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 94
Join date : 2010-03-23
Age : 38
Location : Novi Sad

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender:

Back to top Go down

Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti - Page 2 Empty Re: Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti

Post  Stranac Thu Aug 25, 2011 12:40 pm

Pa da, to su ti stepeni. Prvo, većina ljudi nije ni svesna da postoji problem. Zatim, oni koji postanu svesni, mogu imati razna mišljenja o tome; neki će hteti da reše problem, ali će imati različite zamisli kako se problem rešava. Zatim, oni koji su se i odlučili da rešavaju problem, i odlučili su i na koji način, će morati da se suoče sa praktičnim poteškoćama oko rešavanja problema, tj. još problema.

Ja sam tu - imam svu volju da promenim svet, ali nemam:
1) Para
2) Praktičnog znanja i umeća da nešto uradim i bez para
U ovu drugu kategoriju računam i to što još nisam postao harizmatični narodni vođa koji predvodi mase u ostvarivanju energetskog sektora koji se u potpunosti zasniva na obnovljivim izvorima, npr.

I tako, ja sam tu zapeo, ali se nadam da ću, završivši fax i zaposlivši se (jeste SF za sad, ali čovek ipak mora da se nada Wink ), na koncu imati dovoljno i para i vremena da bar svoju kuću dovedem u stanje u kojem ne ugrožava dugoročni opstanak čovečanstva na planeti Zemlji.
Stranac
Stranac
Metamorf
Metamorf

Posts : 510
Join date : 2010-03-15
Age : 36
Location : Temerin / PMF

Character sheet
Name: Mihalj
Race: Fizičar
Gender: Male

http://en.wikipedia.org/wiki/User:M%C3%A1ty%C3%A1s

Back to top Go down

Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti - Page 2 Empty Re: Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti

Post  =Charok= Thu Aug 25, 2011 7:28 pm

Do tada, dizite awareness kako znate i umete. Vedite punjace, menjajte sijalice, nemojte voziti poluprazna kola, vozite se GSPom, ne bacajte hranu, ne uzimajte kredite, posadite drvo... Jako puno ustvari moze da se uradi.
=Charok=
=Charok=
Admin
Admin

Posts : 790
Join date : 2010-03-16
Age : 46
Location : Novi Sad, Vojvodina

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender: Male

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti - Page 2 Empty Re: Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti

Post  Stranac Thu Aug 25, 2011 9:42 pm

E to bacanje hrane moram dodatno da naglasim, jer da sam vernik, to bi mi bila prva zapovest: "Poštuj hranu svoju kao sebe samog, jer ona te hrani i održava u životu!" Najozbiljnije. A to se onda može proširiti na sve prirodne resurse. A i na to da ja ne jedem sintetiku.

Možda bi mogli na ovoj temi da se pozabavimo i tim praktikalijama. Recimo, ja svima vama koji imate tu sreću da živite u svojoj kući, toplo preporučujem da se pomnije pozabavite termoizolacijom; da izolirate stiroporom, ako još niste.
Stranac
Stranac
Metamorf
Metamorf

Posts : 510
Join date : 2010-03-15
Age : 36
Location : Temerin / PMF

Character sheet
Name: Mihalj
Race: Fizičar
Gender: Male

http://en.wikipedia.org/wiki/User:M%C3%A1ty%C3%A1s

Back to top Go down

Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti - Page 2 Empty Re: Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti

Post  =Charok= Thu Aug 25, 2011 10:11 pm

Just did it danas. Prozori zaptiveni grdje no Enterprajz. Purpena rulez. Nije bas najekoloskiji materijal al drugi nemam... I jos: Reciklirajte otpad pravljenjem Warhammer terena.
=Charok=
=Charok=
Admin
Admin

Posts : 790
Join date : 2010-03-16
Age : 46
Location : Novi Sad, Vojvodina

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender: Male

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti - Page 2 Empty Re: Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti

Post  KiiRiiK Thu Aug 25, 2011 11:24 pm

Ih ocen tu pur penu sto zaptiva ko na Enterspajzu, Wink
Elem ja trenutno radim na cevima koja bi trebalo da sprovedem po tavanu, kako bih na osnovu protoka fluida razladio tavan leti, posto klimu eto nemam.
A to sa izolacijom se radi na putu je samo jos da nadjem para.
Inace postoji resenje kroz politicku borbu, ali ne bih ovde i sada jer bi svi ondak na mene sto tako ili ovako. afro
KiiRiiK
KiiRiiK
Brljavac pred poSudom
Brljavac pred poSudom

Posts : 486
Join date : 2010-03-15
Age : 47
Location : Novi Sad, Vojvodina, Srbija

Character sheet
Name: KiiRiiK
Race: Windling
Gender: Male

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti - Page 2 Empty Re: Zeitgeist - sta ne valja u trenutnoj ekonomiji Zemlje i nacini na koje se nasi problemi mogu resiti

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum